Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / 20 Dakika Önce 20 Dakika Sonra!

20 Dakika Önce 20 Dakika Sonra!

Egzersizin depresyondan hafıza kaybına neredeyse her şeye şifa olduğu biliniyor ve bunlar araştırmalarla da kanıtlanıyor artık. Bu aşağıda gördüğünüz resim, sadece 20 dakikalık yürüyüşün hayatımızı nasıl dönüştüreceğinin somut bir kanıtı gibi.
ABD’deki Illinois Ünivertsitesi’nden Dr. Chuck Hillman’ın yaptığı araştırmanın sonucu oldukça dikkat çekici. İlk resimdeki hareketsiz insan beynindeki soluk mavi ve yeşiller konsantrasyon nöronlarının dibe vurmuş olduğunu gösteriyor. Hemen yanındaki kanlı canlı, allı pullu görünen resim ise 20 dakikalık yürüyüşten sonra çekilmiş. Beynin odaklanma ve aldığı bilgileri işleme nöronları son derece aktif.Peki bu ne anlama geliyor?

Yani herhangi bir işe başlamadan önce yapacağınız 20 dakikalık yürüyüş, sizi daha verimli, akıllı, doğru kararları verebilen biri yapıyor. Sadece 20 dakika! Bu durumda bahaneleri bir kenara koyun ve kendinize bir plan yapın.

Mesela 20 dakika erken kalkıp, işe giderken vasıtanıza bir durak sonra binmek ya da mesela plazada çalışıyorsanız asansörü kullanmak yerine 20 dakika merdivenleri inip çıkmakişinizi görecek. Tek yapmanız gereken yanınızda buna uygun ayakkabı ve şık pabuçları bir süre kaldırmak için bir ayakkabı poşeti bulundurmak.
Kazanımlar bununla da kalmıyor, uzmanlar her gün yapılan 20 dakikalık yürüyüşün pek çok diyetten daha etkili olduğunu ve hatta erken ölümleri büyük oranda önlediğini söylüyor. Günde 20 dakika yürümemek için deli olmak gerek!

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*