Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Adet dönemini nasıl geçirmeli?

Adet dönemini nasıl geçirmeli?

Adet dönemi kadınlar için oldukça zor bir zaman. Bu günleri daha kolay ve pozitif geçirebilmek için dikkat edilmesi gerekilen birkaç husus var.

Her ay bizi yoran, yıpratan, vücuttaki değişikliklerle dengesizleştiren malum günlerde nasıl davranmalıyız?

1. Zamanını bilin
Adet sancılarına, cit bozukluklarına ve ruhsal dalgalanmalaa hazır olmak için yapılabilecek en önemli şey, adetin ne zaman başlayacağını bilmek. Bu yüzden bedeninizin gösterdiği değişimlere dikkat etmekte ve aylık döngünüzü takvime kaydetmekte fayda var.

2. Düzgün beslenin
Adet boyunca karbonhidrat açısından yoğun besinler tüketmek ihtiyacı hissetsekse vitamin ve mineral dengesine özen göstermemiz gerektiğini unutmamalıyız. Bu günlerin sonunda alınmış binlerce kalori ve sindirilmesi gereken işlenmemiş şekerlerin acısı sonra çıkacaktır.

3. Alkolden uzak durun
Alkol adet semptomlarını ağırlaştırır. Göğüs hassasiyetini arttırmasının yanı sıra, kan şekerini düşürür ve bedenin daha yorgun hissetmesine sebep olur.

4. Cildinize daha özenle bakın
Adet dönemindeki hormonal dalgalanmalardan etkilenmeyecek cilt yok gibidir. Bu günlerde cildinize uygun bakım ve maskeleri itina ile uygulamak süreci daha kolay geçirmenizi sağlar.

5. Sınırlarınızı bilin
Vücudunuzu dinleyin. Onu en iyi tanıyan sizsiniz. Ağrı, kasılma ve benzer semptomlara karşı neyin ne kadar iyi geldiğini zaman içinde değerlendirip ona göre hareketlerinizi tayin edin.

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebekte her basamak hamilelik başarısını etkilemektedir. Embriyoloji laboratuvarında işlem görebilen yumurta ve spermin kalitesinin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*