Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Aft, Aphte, Aphtha,Ağız kokusu

Aft, Aphte, Aphtha,Ağız kokusu

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Ağızkokusu ve Aft

Ağız-, ve dişbakımının yetersiz yapılması halinde ağızkokusuna neden olur. Yemek artıklarının dişdiplerinde kalması zamanla kokuşmaya başlar ve bu koku ağızkokusuna sebep olur. Aynı zamanda ağızmukazası iltihaplanması ve dişeti iltihaplanmasıda ağzkokusunun bir diğer faktörüdür. Bazı besinmaddeleride ağızkokusuna sebep olur ve bunların başında soğan ve sarımsağı sayabiliriz. Aırıca mideiltihaplanmasi, bademcikiltihaplanmasi, böbrekhastalıkları, karaciğerhastalıkları ve bağırsakflorasının bozulması ağızkokusu ve idrarkokusuna neden olabilir. 

Bağırsak florasının bozulması ile bağırsakta bakteriler, viruslar ve mantarlar çoğalarak ağızkokusuna neden olabilir. Bağırsak mantarları besinmaddelerini zehirli gazlar: metan, etan, propan vb., ve zehirli alkollere: metanol, etanol, propanol, heksanol vb., dönüştürür ve bunlarda ağızkokusuna nedenolur. Dişeti iltihaplanması nedeniyle ortaya çikan ağızkokusuna karşı mi.., tentürü uygundur. Mi…, tentüründen 1-2damla iltihaplı yere sürülür.

Sayet ağızkokusu bağırsaklardan geliyorsa buna karşı Gökçek İksiri, ZYE elde edilen özel ilaç kulanılır. Dişbakımı özelikle et ve balık ve mamülerini yiyince mutlaka iyice fırcalamak gerekir, çünkü bunlar hemen bozularak iltihaplanmaya sebep olabilirler. Bunedenle bağırsak mantarlarını yoketmek gerekir. Öncelikle uzman bir doktora gidilmelidir, ayrıca doğal ilaçalardan Gökçek İksiri, Adaçayı veyaMirrakulanılabilir. 

Aft, Aphte, Aphtha, Aphtousfever.
Aft diş-, ağızboşluğu-, ve dilmukazasında oluşan iltihaplı ve ağrılı yaralardır (lezyon). Lezyonun etrafında sarımsı kırmızı bir bir şerit mukazanın diğer kısmından ayırır. Aft genelikle sindirim rahasızlıkları olan kişilerde daha çok görülür. Aft: Ağız mukozası ülseri: Ağız mukozası çeşitli nedenlerden dolayı yaralanabilir ve bunların başında acılı, tatlı veya aşırı sıcak yiyecek ve içecekler veya tam oturmayan protezi sayabilirsiniz.Protez, acı veya aşırı sıcak yiyecek ve içeceklerin sebep olduğu küçük yaralar olabilir.Bu yaralarda yoğunlaşan bakteri, virüs ve mantarlar iltihaplanmalara ve de neticede küçük beyaz leke şeklinde ülser (aft, aphtha) oluşur.Afta alerji ve diş dolgu maddesi amalgamda sebep olabilir.Bu nedenle aftın iyileşmemesi vitaminsizlik, demir eksikliği ve enzim yetersizliği gibi problemlere sebep olur ve bu da bağışıklık sistemini zayıflatır.Aftın sık sık görülmesi halinde hemen doğal ilaçlarla tedavisi gerekir.Bunların başında iksir, tonik ve enfeksiyon çayı gelir.Yoğurt ağız ve bağırsak florası için çok iyi gelir, tabii ki doğal yoğurt olmalıdır.

Sebepleri: Aftın oluş sebebi genelikle Herpes simplex-Virüsü olup, daha çok boğaz-, dil-, dişeti-, ve ağızmukazasında oluşur.Normal sağlıklı kişide pek görülmez. Aftı tetikliyen bazı etkenler vardır ve bunların başında turunçgillerden; portakal, limon ve greyfurt ve ayrıca, elma, fıstık, alkol, sigara içme, B12-Vitamin yetersizliği, behçet hastalığı, fındık, kabuklu deniz ürünleri, çikolata ve peynir en önmlileridir

Hastalık belirtileri: Aft küçük beyaz lekelerdir. Bazılarında çok nadir görülüp hemen iyileşirken, bazılarında sürekli olarak olur ve ağızda oldukca yaygın olarak bulunur. Konuşma, gülme, ve yemek yeme kişiye çok ağır gelir ve ağrı vericidir. Aft normal olarak 10-14 günde iyileşir.

Tedavi: Gökçek İksiri virüslerin yerleştiği curufu yokeder. Curufun yok olması ile birlikte açıkta kalan virüsleri bağışıklık sistemi yokeder. Gökçek İksiri ile tedavi mümkündür. Tabii doğru beslenmek şarttı ile, çünkü sağlık için en önemli faktör kılcal kandolaşımıdır. Vitaminler, mineraller, aminoasitler, enzimler vb., besleyici maddenin hücrelere ulaşması ve mikroplarla mücadele eden maktofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır. 

Asla peynir yenmemeli, et ve et mamülerine 5-6 ay ara vermeli, çünkü asidoz, iltihap ve curufa sebep olur ve damarlar daralır. Siyah çay ve kahve içilmemeli, çünkü mide ve bağırsakları tahrişeder ve böylece yeterince vitamin, mineral ve aminoasti bağırsaklar absorbe edemez ve rahatsızlıklar ortaya çıkar. Gökçek İksiri vücudu curuf’dan arıtır ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır. Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*