Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Ağız bakımında nelere dikkat etmeliyiz? Diş fırçası tercihi…

Ağız bakımında nelere dikkat etmeliyiz? Diş fırçası tercihi…

Yani dinç diş ve diş etlerine sahip olmamızın bununla birlikte genel karoser sağlığımıza da katkıları vardır. Ağız sağlığının korunmasında ahenkli ve doğru yapılan ağız bakımı ve bu amaçla doğru bakım ürünlerinin kullanılması kilit bir öneme sahiptir.

IÇTEN DİŞ FIRÇASI KAYDA DEĞER: Bu amaçla bilhassa diş hekiminiz tarafından ağız sağlığınız ve ihtiyaçlarınız gözetilerek size önerilen diş fırçalarını tekrar size önerilen tekniklerle kullanarak ağız bakımınızı optimize edebilirsiniz. Genel Olarak dinç diş etine sahip hastalarda orta sert diş fırçaları önerilirken, hassasiyet şikayeti olan veya dişeti çekilmeleri olan hastalarda yumuşak diş fırçaları önerilebilmektedir.

ŞARJ EDİLEBİLİR FIRÇA KULLANIN: Titreşen-dönme hareketine sahip sikinti edilebilir diş fırçası teknolojisinin plağı uzaklaştırmada ve diş eti iltihabını azaltmada manuel diş fırçasından üstün olduğunu belirten araştırmalar da bulunmaktadır. Ama çok miktar edilebilir diş fırçalarında da fırça başlığının hasta ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde seçilmesi önemlidir.

FLORLU DİŞ MACUNLARINI TERCIH EDİN: Florun diş çürüklerini yasaklayıcı etkisi bilimsel olarak yıllar önce kanıtlanmış bir gerçektir. Hekiminiz tarafından ihtiyacınıza kadar belirlenen aralıklarla uygulanan yüzeysel flor uygulamalarının veya ağız bakım ürünleriyle alınan florun genel gövde sağlığı üzerine olumsuz etkileri bulunmamaktadır. Florsuz macun kullanımıyla florun sağladığı koruyuculuktan yoksun kalındığı unutulmamalıdır.

Cisim sağlığının önemli bir parçası olan ağız sağlığının korunmasında uygun tekniklerin ve ürünlerin kullanımı elde edilecek sonuçların optimize edilmesinde önemlidir. Bu amaçla kullanılması gereken florlu diş macunu, uygun fırça tipi ile dizaynı ve dürüst fırçalama teknikleri konusunda diş hekiminize danışmanız ağız sağlığınız için atabileceğiniz en manâli adımlardan biridir.

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*