Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Alkolün kalbe verdiği zararlar

Alkolün kalbe verdiği zararlar

Alkol birçok hastalığın husule gelmesine sebep olduğu gibi, kalp sağlığını da etkileyerek kalp damar hastalıklarına da yol açmaktadır. Alkolün kalbe verdiği zararlar başında ise kalp yetmezliği gelmektedir. Alkol kalp kası hücrelerine ciddi hasarlar veriyor ve bu hasarların bir daha telafisi olmuyor. Geri dönüşü olmayan bu hasarlar zamanla kalp yetmezliğinin ortaya çıkmasına neden oluyor.

Sürekli tüketilen ve yüksek miktarda içilen alkolün kalp damar hastalıklarına yol açtığı kesinlik kazandı. Aynı zamanda kanser hastalıkları da aşırı alkol tüketiminden kaynaklanabiliyor. Kalp yetmezliği dediğimiz gibi alkolün kalbe verdiği en büyük zararlarından bir tanesi oluyor. Kalbin pompalama fonksiyonunu yerine getirememesi olarak tanımlanan kalp yetmezliği hastalığı ilerleyen durumlarda kalp nakline yol açabileceği gibi aynı zamanda ani kalp durmasına da sebep olabilir.

Koroner arter, kalp krizi, hipertansiyon, kalp kapakçığı hastalıkları, doğumsal kalp hastalıkları, kalp ritm bozuklukları, şeker, ağır kansızlık ve böbrek yetmezliğini alkolün verdiği zararlar başında gelmektedir.

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebekte her basamak hamilelik başarısını etkilemektedir. Embriyoloji laboratuvarında işlem görebilen yumurta ve spermin kalitesinin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*