Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar nelerdir sizler için araştırdık.

Göz hekimleri herkesin düzenli olarak göz muayenesi yaptırmalarını öğüt etmektedir. Göz sağlığı son derece önemlidir. Eğer ihmalkârlık edilirse kısmen veya tamamen görme sorunları ile karşılaşılabilir. Göz sorunları körlüğe neden olduğu gibi, diğer hastalıklarda kör edebilir. Âmâ eden hastalıklar nelerdir, her zaman birlikte öğrenelim.

Göz doktorları göz muayenesinin fazla önemli olduğunu ve mutlaka yapılması gerektiğini belirttiler. Bir Takım göz hastalıklarının ancak bu şekilde açıklanabileceği söylendi.

Ağırlıklı olarak 40 yaş üstü kişilerde görülen oysa her yaş grubunu etkileyebilen bu hastalık, dünyada 4,5 milyon insanın kör olmasının sebebi.

Bilhassa son yıllarda sık duyduğumuz göz hastalıklarından biri haline gelen glokom (göz tansiyonu), erken ve uygun olarak tedavi edilmediği takdirde önemli görme kayıplarına yol açıyor

Hastaneye göz sorunu nedeniyle başvuran hastaların üçte birinin şeker hastalığı hastası olduğunu, diyabetin körlüğe niçin olan hastalıklar aralarında ikinci sırada

Halk arasında sarı nokta hastalığı olarak tanıdık yaşa tabi makula dejenerasyonu(YBMD), retinada meydana gelen hasar ile görme alanı merkezindeki(makula) görüşün azalması sonucu oluşuyor ve genellikle 50 yaş ve üzeri yetişkinlerde görülüyor. Sarı nokta hastalığı âmâ eden hastalıklar aralarında üçüncü sırada.

Kör Eden Hastalıklar

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Adet Döneminde Kan Pıhtısı Gelmesi Nedenleri

Adet Döneminde Kan Pıhtısı Gelmesi Nedenleri

Adet döneminde gelen kan pıhtısının altında yatan pek çok neden bulunmaktadır. Kadınların regl döneminde karşılaştıkları ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*