Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Astım Hastalığına Keçiboynuzu Şifası

Astım Hastalığına Keçiboynuzu Şifası

keciboynuzu-528x300

 

Solunum yollarının, oluşan iltihaplanma sonucunda aşırı duyarlı olması ve bazı etkenlerle zaman zaman daralmasına sebep olan bir solunum yolu hastalığıdır.

Kesin bir sebebi olmayan astım hastalığı, doğuştan duyarlı soluk borsuna sahip olan veya zatürree gibi astıma çevirebilecek hastalıkları geçiren bireylerde görülmektedir. Hırıltı, nefes darlığı ve öksürük gibi belirtiler ile kendini gösterir. Mikrobik bazı hastalıklar, soğuk hava, kirli hava, sigara dumanı, alerjik maddeler, stres gibi birçok sebep astım hastalığının belirtilerini arttırmaktadır. Bu belirtilerin ani bir reaksiyonla görülmesine astım atağı veya astım krizi denmektedir. Böyle durumlarda nefes almakta güçlük çekilmektedir.

Astım ihmal edilemeyecek kadar önemli bir hastalık olup, uzman hekim tarafından verilen tedavinin uygulanması gerekmektedir. Bunun yanı sıra keçiboynuzu bitkisinin nefes darlığına olan faydası sebebiyle kullanılması tavsiye edilmektedir.

6-7 tane keçiboynuzu yıkanır ve küçük parçalara ayrılır. Yarım litre su kaynatılır ve keçiboynuzları bu suya eklenir. 7-8 dakika kaynatılır ve soğumaya bırakılır. Soğuduktan sonra cam bir kavanozda en fazla 3 gün bekletilir.

Yetişkinler; her sabah kahvaltıdan önce ve her akşam yemekten önce 1 çay bardağı içilir.

5-12 yaş arası çocuklar; sabah kahvaltıda 1 çay bardağı içilir.

20 gün boyunca düzenli bir şekilde uygulandıktan sonra, 15 gün de bu karışıma 1 çay kaşığı bal ilavesiyle içilmeye devam edilecek.

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*