Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Ayahuasca bitkisinin ilginç faydası

Ayahuasca bitkisinin ilginç faydası

Güney Amerika’daki Amazon bölgesinde yetişen Ayahuasca (Banisteriopsis caapi) sarmaşığı, bölgedeki yerli topluluklar tarafından yüzyıllardır şifa amaçlı kullanılıyor.

Bu bitkiyle hazırlanan bir karışımın özel bir seremoni eşliğinde içilmesi, kullanan kişiyi aslında zehirliyor ama kontrollü kullanılan bu zehir, içsel bir yolculuğu tetikliyor ve Ayahuasca deneyimleyenler, bir tür aydınlanma yaşadıklarını söylüyorlar.

Bu bitki ruh sarmaşığı adıyla biliniyor. Kazanlarda saatlerce kaynatılan bu bitki daha sonra  Chacruna ve Chaliponga olarak bilinen başka bitkilerle kaynatılmaya başlanıyor.  Saatlerce süren kaynamanın ardından  içme işlemine geçiliyor.

İlginç gibi gelebilir ancak bu bitki doğum ve ölüm anında salgılanan bir sıvı olan,  DMT’yi aktive ediyormuş. Vücuttaki DMT oranı arttığında haliyle beynin kimyası da değişiyor ve başka türlü bir gerçeklik algısı oluşuyor.

Halüsinasyonlar ve ‘içerilerden’ gelen seslerle birlikte kişi en derin gerçekle yüzleşiyor.

Bu çoğunlukla korkutucu ve zor bir deneyim oluyor ancak kullananlar Ayahuasca deneyiminin “ölüp yeniden doğmak” gibi olduğunu söylüyorlar.

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*