Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Bebeklerde göz tansiyonu nedenleri

Bebeklerde göz tansiyonu nedenleri

Bebeklerde görülen göz tansiyonunun nedenleri, göz içindeki sıvının göz dışına çıkışını sağlayan sistemin gerektiği biçimde sağlıklı şekilde gelişmemesidir. Genelde doğum öncesi bu sistem gelişimini tamamlar ve yenidoğan bir bebeğin göz tansiyonu ölçüldüğü zaman normal seviyede çıkar. Ancak bebeklerde göz tansiyonu nedeni olan bu sistemin gelişimini tamamlayamaması ya da yetersiz işlev sağlaması doğumsal bir bozukluktur.

Bebeklerde çıkan göz tansiyonu, göz tansiyon hastalığının bu denli erken bir dönemde kendini göstermesi yetişkinlere göre daha da tehlikelidir. Bebeklerde göz tansiyonu sebepleri araştırıldığında, göz tansiyonu ile doğan bebeklerin %10’unun anne ve babalarının akraba oldukları saptanmıştır. %90’lık kısımda ise akrabalık bulunmamaktadır. Bu sebeple bebeklerde glokom nedenleri arasında ailesel geçiş göstermez, genetik yatkınlık bulunmaz.

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebekte her basamak hamilelik başarısını etkilemektedir. Embriyoloji laboratuvarında işlem görebilen yumurta ve spermin kalitesinin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*