Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Beyin Embolisi

Beyin Embolisi

beyin-embolisi

İnsan vücudundaki kan dolaşımı büyük öneme sahiptir. Kan dolaşımında yaşanabilecek bozukluklar kalp, beyin, akciğer gibi hayati organlar başta olmak üzere vücudun tüm organ ve dokusuna zarar verebilecek niteliktedir. Buna verilebilecek örnekler arasında yer alan beyin embolisi kuşkusuz en kötü örnektir.

Beyin embolisi hastanın vücudunun her hangi bir bölgesindeki bir damarında oluşacak kan pıhtılaşmasının beyne ulaşmasını ve kılcal damarlardan birini tıkamasını ifade eder. Tıkanan kılcal damar beynin bir bölgesiyle diğer yanlarının ve vücudun iletişimini yok etmektedir. Dolayısıyla hastaya kısmi felç inebilmekte, hatta hastaların hayatını yitirebileceği sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Beyin hastalıkları ölümcül olabilir. Eğer ölüme yol açmazsa insan hayatını etkileyebilecek düzeyde büyük felaketler ortaya çıkabilir. Ancak beyin hastalıkları da önlenebilir ve tedavi edilebilir hastalıklar arasındadır. Eğer sağlıklı yaşam gibi bir kaygınız varsa kesinlikle vücudunuzun kan dolaşımına, kalp atışınıza, damar sorunlarına önem vermelisiniz.

Beyin embolisi belirtileri aniden ortaya çıkar. Kişinin kalp ve damar sistemlerinde yaşanan sorunlar aslında beyin embolisi adı verilen hastalığın habercisidir. Sigara gibi çeşitli kötü alışkanlıkları olanların veya kanı aşırı yoğun ve pıhtılaşma hızı normalden fazla olanların bu hastalığa yakalanabileceği tahmin edilebilir. Vücudun bir bölgesindeki bir damarda pıhtılaşan kan size kendini hissettirmez. Pıhtılaşan kan beyne ulaştığında ise hastanın vereceği tepki dış dünyadan doğrudan gözlemlenebilir düzeyde şiddetli tepkilerdir.

Beyin embolisi nedenleri arasında pek çok unsur sayılabilir. Ancak temel sorun kanın olağan dışı bir şekilde pıhtılaşmasıdır. Bu yüzden bu hastalığa tek bir neden sayılabilir. O da kanın yeterli akışkanlığa sahip olmaması ve pıhtılaşmanın hızlı olmasıdır. Bu duruma yol açan etkenler de sigara, stres, yüksek kolestrol, aşırı yağlı besinler, obezite gibi sorunlardır.

Bitkisel tedavi yöntemleriyle günümüzde pek çok hastalığa çözüm bulunmaktadır. Beyin embolisi bitkisel tedavi yöntemleriyle önceden önlenebilecek bir hastalıktır. Bitkilerle önleyici sağlık önlemleri aldığınızda bu hastalıktan da kurtulmak olasıdır. İçlerinde beyin embolisi hastalığının da bulunduğu pek çok soruna önceden çözüm üretmek için çeşitli bitkilerden yardım alınmalıdır. Bunlar anason, alıç, epimedium, aslan kuyruğu gibi sayamadığımız bir çok bitkinin de aralarında olduğu geniş bir bileşimi oluşturan bitkiler bütünüdür.

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*