Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Böbrek Kumu Dökme Belirtileri Nelerdir ?

Böbrek Kumu Dökme Belirtileri Nelerdir ?

Böbrek Kumu Dökme Belirtileri Nelerdir

Böbrek taşlarının en küçük oluşum şekli olarak tabir edilen böbrek kumlarını dökme belirtileri bireyden bireye farklılık göstersede, genel anlamda bu belirtiler aynıdır. Böbrek kumu dökme belirtileri ortaya çıktığı zaman sorunu hafif almayın ve uzman bir hekime giderek yaşadıklarınızı bir bir anlatın. Daha ciddi sorunlar yaşamadan böbrek kumu tedavi edilebilir ve olası tehlikelerin önüne geçilebilir. İşte böbrek kumu dökmenin belirtileri.

Böbrek kumu dökmenin en belirgin özellikleri taşın idrar yolunu tahriş etmesi veya tamamen tıkaması sonucu ortaya çıkmaktadır. Genellikle kasık ve böbrek bölgesinde son derece şiddetli ve kramp tarzında ağrılar görülmektedir. Bu ağrılar idrar yapmadan önce veya sonra meydana çıkabilmektedir. Böbrek kumu yerleştiği yere göre idrar yapmanın özelliği ve sıklığında değişiklikler olabilir. Örneğin idrar torbasına yaklaşmış bir taş mevcutsa kişi sık sık ve az az idrar yapar.

Yukarıda belirttiğimiz ağrı belirtilerinin yanı sıra kişide bulantı kusma da görülebilir. Ayrıca yorgunluk, bitkinlikte görülebilir. Bazı durumlarda idrar yapmadan hemen önce veya hemen sonra sızıntı şeklinde kanama da görülebilir. Bütün bunların yanı sıra kişi de ateş görülmesi de son derece normaldir. İdrar olmadan idrarın gelme hissi de görülebilmektedir.

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*