Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Buz cildi gençleştiriyor

Buz cildi gençleştiriyor

Vücutta cildinizi gençleştirme, kırışıklıkları önleme, selüliti engelleme gibi etkileri olan, faydaları saymakla bitmeyen buz banyosuna yaz sıcağında karşı koymak zor…

DailyMail’de yayımlanan habere göre buz banyosu yapmanın selülitten kırışıklıklara birsürü faydası bulunuyor. İngiltere’de de insanların yapmaya başladıkları bu uygulama vücutta kan dolaşımını artırarak selülit ve cilt sarkması gibi durumları da engelleyebiliyor.

Soğuk suyla kasılan ve küçülen damarlar derideki portakal kabuğu etkisini ortadan kaldırarak cilde pürüzsüz bir görünüm veriyor. Bu tedaviyi 4 hafta boyunca düzenli uygulamak da ciltte kalıcı etkiler yaratıyor.

Fakat bu yalnızca güzellik için yapılan bir uygulama değil. NASA’nın yaptığı araştırmalara göre 12 hafta boyunca düzenli uygulandığında vücut soğuğa adapte oluyor, böylece tansiyon ve kolesterol düşüyor; libido da artıyor. Ayrıca sporcular da kaslarının rahatlaması için buz banyosunu tercih ediyor.

Katlanması zor olsa da buz banyosu kaslarınızın etrafındaki sıvıları giderip şişlikleri indirir. Tansiyon, kolesterol ve libido seviyelerinizde bir değişiklik görmeniz zaman alabilir fakat bu yöntemi uygulamak çok işinize yarayacak.

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*