Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Cinsel Bozukluklar,İkdidarsızlık, empotans, impotence, erektil dysfunction

Cinsel Bozukluklar,İkdidarsızlık, empotans, impotence, erektil dysfunction

cinsel31

 

İkdidarsızlık, empotans, impotence, erektil dysfunction:

İkdidarsızlık veya empotans kişinin eşi ile yatığında cinsel münasebette bulunamamasına verilen isimdir. Bunun bilinen çok önemli iki türü mevcuttur.

1-) Ereksiyon bozukluğu (ikdidarsızlık, impotence corundi): Cinsel münasebet sırasında penisin yeterince sertleşmemesi nedeniyle ortaya çıkan başarısızlık veya bazılarında erken boşalma veya geç boşanmada bu katagoriye girer.
2-) Kısırlık (impotence generandi): Ereksiyon (penisin sertleşmesi) olmasına rağmen çocuk yapamama durumu görülür. Burada meni gelmesine rağmen menideki sperma ya hastalıklı veya sperma olmaması nedeniyle kısırlık görülür. Halkarasında ikdidarsızlık deyince genelikle ereksiyon bozukluğu nedeniyle, yani penisin sertleşememesi nedeniyle cinsi münasebet (sex) yapamamaya denir. Şayet kişide 6 aydan uzun bir süre bu durum devamederse vede sex denemelerinin % 70?i başarısızlıkla sonuclanırsa o zaman kronik ikdidarsızlıktan bahsedilir.
İkdidarsızlık rahatsızlığı 40 yaşına kadar olanlarda % 10 çivarında ve 40 yaşının üzerindekilerde % 30-50 arasında olduğu tahmin edilmektedir.

İkdidarsızlığın (empotans) sebepleri:
Ereksiyonun (ikdidar, penisin sertleşmesi) bir çok faktörü vardır ve bunların başında sinir sistemi, damarlar, hormonlar ve psikolojik durum sayabiliriz. İkdidarsızlığın % 69 oranında organik sebeplerden ileri geldiğini Prof. Porrst, Hamburg, 4500 hastası üzerinde yaptığı araştırmalara göre idea etmektedir. Organik sebeplerden ortaya çıkan ikdidarsızlığın % 33 oranında damarsertliği, % 25 şeker hastalığı, %10 prosrat amaliyatı, % 11 sinirsel hastalıklar ve yaralanma, % 8 oranında kimyasl ilaçların yantesiri, % 7 uyuşturucu bağımlılığı ve % 6 oranında hormon bozukluklarının sebep olduğu tesbitedilmiştir.

İkdidarsızlığın önemli faktörleri:
1-) Kalp ve kan dolaşımı hastalıkları: Damar sertliği (arteryoskleroz), kolesterol ve yüksek tansiyon
2-) Şeker hastalığı
3-) Prostat amaliyatı
4-) Belfıtığı nedeniyle sinirsel zedelenme
5-) Hormon bozuklukları
6-) Sinirsel hastalıklar
7-) Kimyasl ilaçların yantesirleri
8- ) Alkol, sigara ve uyuşturucu maddeler
9-) Aşırı şişmanlık
10-) Uyku rahatsızlıkları

11-) En önmeli faktör askerlerin yemeğine katılan cinsel güçü azaltıcı ilaçlar. Bu ilaçlar insanlarımızda kalıcı kötü etkilere sebep oluyor. Askerden dönenlerde iktidarsızlık veya askerden öncesine göre aşırı cinsel yetersizlik en önemli problemlerden biridir. Askerden dönünce eski cinsel gücünü kaybedenler beni aramakta ve çaresini sormaktadır. Peki beni tanımayanlar, onlar ne olcak. Türk Silahlı Kuvvetlerinde yapılan bu anormal sistem kaldırılmalı, yoksa millet yakında ikdidarsızlaşacaktır. Bende 2 aylık askerlikten dönünce eski perfomansımın yerinde olmadığını görünce Üroloji kliniğine gittim. Yapılan muayenelerde bir problem yok dediler. Bende problem yoksa neden eski performansım yok dedim. Bilemiyecğiz dediler. Ben kedndim doğal ürünler kulanarak eskisindende iyi duruma geldim. Peki bu milyonlarca insanın durumu ne olacak? Genel Kurmayın buna bir çare bulması gerek. Almanyada evli olan askerler hafta sonu evlerinde geçirir. Bekarlar hafta sonu sebest hareket eder, yani genelevlerine gitmelerine engel olunmaz.

İkdidarsızlığın (empotans) sebeplerinden % 20-30?unu ise psikolojik nedenlerdendir.
1-) Stres
2-) Depresyon
3-) Eşle uyum sağlıyamama
4-) Başaramıyacağım diye korkma
5-) Kötü cinsel münasebetleri kafasından silememe

Alkol:
1-) Alkol sinirler için en büyük tehlikedir, çünkü alkol sinir hücrelerini öldürür. Bu nedenle sinirler sinyalleri düzenli olarak gönderemez ve ortaya erksiyon bozuklukları (ikdidarsızlık) çıkar.
2-) Alkol vücudun hormon dengelerini bozar ve testosterolun (erkeklik hormonu) seviyesini düşürür ve erkeklerde zamanla kadınsı oluşumlar görülür, yani göğüsleri büyür ve kadınlık hormonu östrojen oranı çoğalır vede cinsel arzuları yok olur.
3-) Alkol kişide psikolojik rahatsızlıklara sebep olur ve kişide depresyon ortaya çıkar.

Kimyasal ilaçlar: 
Ereksiyon problemleri olanlar yüksek tansiyon, psikolojik rahatsızlıklar ve ağrılara karşı kimyasal ilaçlar alırlar. Bu ilaçlarda kişinin bütün hormon dengelerini alt üst eder. Böylece kişinin durumu sürekli kötüleşir.

Uyuşturucu maddeler:
Uyuşturucu maddeler (eroin, esrar, kokain, vb.) beyin ve sinir hücrelerini yavaş yavaş öldürür ve kişi kendini konturoledemez duruma düşer. Uyuşturucu bağımlılarında ereksiyon bozuklukları (iktidarsızlık) pek tabi bir durumdur. Geniş bilgi için haşhaş ve koka?ya bakınız.

Şeker hastalığı: 
Şeker hastalarının % 30-50?sinde ereksiyon problemleri olduğu görülmüştür. Şeker hastasında penisin ana gövdesinde (corpus cavernosum) şeker artıkları bulunur ve bunlar penisin sertleşmesini önler. Ayrıca şeker nedeniyle tahrip olan sinir hücreleri signal gönderemez ve ereksiyon problemi ortaya çıkar.

İkdidarsızlığın teşhisi:
Hastalığın teşhisi için doktor hastayı birçok testlerden geçirir. Bunların başında damar sertlikleri, hormonları-, sinirlerin-, testislerin- ve penisin durumu konturoledilir. Hastanın eşi ile sex yaşamı incelenir ve eşlerle konuşulur. Rahatsızlığın neden ileri geldiği tam olarak anlşılana kadar araştırmalara devamedilir ve kesin teşhisten sonra tedaviye geçilir.

İkdidarsızlığın tedavisi:
1-) Rahatsızlığa büyük oranda damar sertliğinin (arteryoskleroz) sebep olduğu anlaşılmaktadır. Sarımsak, Gökçek İksiri veGökçek Tonikile damar sertliği tedavi edilebilir.
2-) Şeker hastalığında başlanğıç safhası ise Aloxi ile tedavi edilebilir. Ayrıca çemen-, acıbadem-, çörek-, ve keçisedefi preparatlarıda etkili olabilir.
3-) Prostat amaliyatı olmadan önce mümkünse doğal ilaçlarla prostat rahatsızlığı tedavi edilmelidir. Bu rahatsızlığa karşı Gökçek İksiri, ısırgankökü-, sabal-, ve meragülü preparatları kulanılır.
4-) Sinirsel rahatsızlıklar kılıçotu preparatları veya Gökçek İksiri kulanılır.
5-) Kimyasal ilaçların yan tesiri Gökçek İksiri ile tedavi edilebilir.
6-) Uyuşturucu bağımlılığına karşı yulaf preparatları veya Gökçek İksiri kulanılır.
7-) Hormon anaormalikleri Gökçek İksiri ile tedavi edilebilir.
Ayrıca çakşır-, laden-, damiyana-, gigko-, ve ginseng preparatlarınında etkili olduğu söylenmektedir, fakat etkileri ispatlanmamıştır.

Gökçek İksiri etkilidir, fakat damarların temizlenmesi zaman alır. viyagra ile yapılmak istenen nedir? Penise yeterince kan pompalanamadığından iktidarsızlık olmaktadır. Gökçek İksiri bu işi problemsiz çözmektedir, ama 10 larca yıldır yağlanan damarların açılması tabiiki hemen olmaz ve bir kaç ay sürebilir.


Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır. Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.
Açıklama: Hayvansal besinler damarların iç yüzeyinde (mukazasında) plaklar olşmasına (yağlanmasına) neden olur. Damarların yağlanarak sertleşmesi yüksek tansiyona sebep olur. Damarlar yaşalandıkca beyin, kalp, penis ve vajinaya yeterince kan gitmemesi demektir. Buda felç, kalpkrizi, rekeklerde iktidarsızlık ve kadınlarda cinsel isteksizliğe sebep olur. Hayvansal besinleri azaltmak, hatta peyniri asla yememek gerekir. Gökçek İksiri ile tıkanan damarlar açılır ve kişide beyin kanaması, kalpkrizi erkeklerde iktidarsızlık ve kadınlarda cinsel isteksizlik rizikoları ortadan kalkar.

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*