Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Damarlarda yanma duygusal niçin olur vücutta yanma şehvetli nedenler?

Damarlarda yanma duygusal niçin olur vücutta yanma şehvetli nedenler?

Damarlarda yanma, vücutta yanma, yüzde ve bacaklarda yanma hissi niçin olur, hangi rahatsızlık belirtisi ve evde pratik çözümlerle yanma hissini nasıl geçiririz?

Sinirlerin hasarlanmasına niçin olan en önemli etkenlerden biri de şeker hastalığıdır. Şeker hastalarında damarların sinirleri yeteri kadar besleyememesi sonucu sinirlerde zedelenme oluşur ve hastalarda yanma duygusal, karıncalanma hissi, uyuşma hissi, keçelenme hissi, çok eksik ağrı yapacak bir etkenin fazla artı sancı yapıyormuş gibi ağrıyı daha yoğun kavrama gibi belirtiler meydana çıkabilir.

Vücutta yanma hissine niçin olan diğer faktörler aralarında B 12 vitamini eksiklikleri, içki kullanımı, sigara kullanımı, geçirilmiş bir takım travmalara, kazalara tabi sinir zedelenmeleri, asap sıkışmaları gibi faktörler de vardır.

Yüzde yanma şehvetli niçin olur: Yüzde yanma hissi organik bir nedene bağlı olabileceği gibi, pisikolojik bir nedene yan da olabilir. Yüzde yanma hissine neden olan organik nedenleri aralarında yüz bölgesindeki sinirlerin bir takım nedenlere ast sıkışması ve bu sıkışmaya tabi sinirlerde meydana gelen hasar sonucu yüzde yanma duygusal, yanmanın yanı sıra sancı, elektrik çarpması gibi hissetme gibi belirtiler ortaya çıkabilir.

* Yüzde yanma duygusal elektrik çarpması gibi hisler ile birlikte oluşuyor ise beyin damarları ile ilgili bir sorun bu duruma niçin oluyor olabilir.
Beyin damarlarına hasar veren oluşabilecek kist, kitle veya tümör gibi durumlar yüzde yanma hissine niçin olabilir.

* Yüzde yanma şehvetli bir takım kişilerde utangıçlığa bağlı da yüz kızarması (parestezi) ile birlikte olabilir ve bu yanma şehvetli geçici yanma hissidir.
* Yüz bölgesinde yanmaya yüze bağlantı eden kimyasal yada alerjik bir madde de yüzde yanma hissine niçin olabilir.
* Yüzde yanma şehvetli egzamatöz hastalıklara yan olabilir.
* Yüzde yanma duygusal güneş yanığına ast, donmaya ast, soğuk algınlığına bağlı olabilir.
* Yüzde yanma şehvetli sert yıkamaya alt, kullanılan makyaj malzemelerine emrindeki, kullanılan kremlere alt olabilir.
* Yüzde yanma şehvetli şeker hastalığına bağlı olabilir.
* Yüzde yanma hissi durumunda hasta mutlaka bir nöroloji uzmanına başvurmalıdır.

Ellerde yanma duygusal neden olur: Elde yanma şehvetli daha fazla sistemik hastalıklardan olan şeker hastalığına ast olabileceği gibi, el bölgesine gelen sinirlerin bazı yapısal boşluklarda bazı nedenlere alt sinir sıkışması ve/ya da sinir zedelenmesi sonucu da ortaya çıkabilir. Ellerde yanma hissine şeker hastalığı niçin oluyor ise hastalığın tedavisi ve kan şekeri düzene girdiğinde ellerde yanma şehvetli azalır.

* El bölgesinde karpal tünel olarak bilinen bir takım sinirlerin geçtiği tünellerde hipertiroid hastalığında ödeme tabi bu sinirlerde sıkışma sonucu ellerde yanma hissi görülebilir.
* Geçirilen herhangi bir kol, el bölgesi travmalarına emrindeki bu sinirlerde sıkışma olabilir ve bunlara emrindeki ellerde yanma hissi oluşabilir.
* Karpal tünel sendromuna yan ellerde yanma, karıcalanma hisleri olabilir ve karpal tünel için uygulanacak ilaç tedavileri ya da cerrahi tedaviler sonrası ellerde yanma, duyumsuzlaşma ve karıncalanma hisleri azaltılabilir.
* Boyun fıtığına yan kollarda yanma, uyuşma, sızı ellerde karıncalanma, hissizlik ve yanma hisleri olabilir.
* Boyun düzleşmesine tabi ellerde karıncalanma, uyuşturma, kollarda hissizlik, karıncalanma, ağrı, ellerde yanma hisleri görülebilir.
* Akut atardamar sendromuna bağlı damar tıkanıklığı durumunda kolda yanma, ellerde karıncalanma, sızı görülebilir.
* Ellerde yanma, karıncalanma, uyuşturma şehvetli B 12 vitamini eksikliğine tabi olabilir.

Sırtta yanma duygusal neden olur: Sırtta yanma hissi en basitten en ağıra dek değerlendirilebilir.

* Sırtta yanmanın kolay nedenleri aralarında duruş, oturuş pozisyonlarındaki yanlışlar vardır. Basit zannedilen duruş pozisyonundaki yanlışlar vakit içerisinde sinirlerde, kaslarda hasara neden olarak sırtta yanmalara niçin olabilir.
* Yeniden yaşa ast olarak ailesel etkenler de sebep olduğunda sırtta ağırlık içeren ve faset eklem denilen eklemlerde meydana gelen kireçlenmeler sırtta yanmaya niçin olabilir. İleri yaşlarda meydana gelebilecek kireçlenmeler gıda tarzımızdan etkilenerek meydana gelebilir.
* Sırtta yanmaya neden olan diğer faktörler arasında zona olarak bilinen zona zoster sayılabilir. Zona ciltte kızarık, kabarıklar şeklinde ortaya çıkabilir. Zona hastalığı ciltte yanma, uyuşma, ağrı gibi şikayetlere niçin olabilir.

Bacaklarda yanma duygusal niçin olur: Bacaklarda yanma hissine neden olacak etkenler arasında sinir sisteminde meydana gelen zedelenmeler ve sinirlerin sıkışmasından kaynaklanabileceği gibi, büyük bir kısmını da romatizmal hastalıklar vardır.

* Bacaklarda bel fıtığı, siyatik sinirin sıkışması, romatizmal hastalıklar, diyabet, adale ve tendonlardan kaynaklanan fasiyel ağrı sendromu, ilerlemiş varisler gibi etkenler bacaklarda yanma hissine, karıncalanmaya, uyuşmalara ve ağrıya niçin olabilir.
* Bacaklarda yanma şehvetli kasıktan geçen bazı sinirlerin baskısı nedeni ile aşırı kiloya alt, kemer takmaya ast oluşabilir.
* Romatizma nedeni ile iltihabi bir durum laf konusu ise bacaklarda yanma, duyu yitimi, karıncalanma ve sancı gibi hisler meydana gelebilir.
* Akut ya da kronik atardamar tıkanıklıklarında bacaklarda yanma hissi, karıncalanma, uyuşma ve ağrı duygusal olabilir.

Ayaklarda yanma duygusal niçin olur: Ayakta yanma hissi tekrar şeker hastalarında ve ayakta sinirlerin geçtiği tünellerde sinirlerin sıkışması sonucu sık görülür.

* şeker hastalığı nedeni ile ayaklarda keçeleşme, yanma duygusal ve karıncalanmalar epeyce sık görülen bir durumdur. Şeker hastalarında ayaklarda yanma hissi ve karıncalanmalar oluşuyor ise ivedi tedavi ve bakım gerekir.
* Asap sıkışmasına emrindeki ayaklarda yanma hissinde de sıkışan sinirin cerrahi olarak kurtarılması gerekir.
* Akut arter tıkanmasına bağlı gelişebilir ve özellikle sigara kullananlarda * Buerger hastalığı ya da Raynaud fenomeni gelişmiş ise ayaklarda yanma, karıncalanma, duyu yitimi ve ağrılar hissedilebilir.
* Geçirilen ağır kazalara ve travmalara emrindeki sinir hasarlarında ayaklarda yanma hissi, ağrılar, karıncalanmalar hissedilebilir.
* Bel fıtığına bağlı asap sıkışmalarında ayaklarda yanma şehvetli gelişebilir.
* Bir Takım vitamin eksikliklerine bilhassa B 12 vitamini eksikliklerine yan ayaklarda yanma hissi olabilir.

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebekte her basamak hamilelik başarısını etkilemektedir. Embriyoloji laboratuvarında işlem görebilen yumurta ve spermin kalitesinin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*