Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Doğru dudak bakımı için ipuçları

Doğru dudak bakımı için ipuçları

Sağlıklı ve pürüzsüz dudaklar yüzünüzdeki gülümsemeyi bile değiştirebilme gücüne sahiptir. İşte size dudak bakımı için yapılması gereken bazı ipuçları…

– Dudaklarınızı dilinizle ıslatma ve ısırma gibi alışkanlıklarınız varsa bunlardan kurtulun. Çoğunlukla bilinçsizce yapılan bu hatalar dudağınızın kurumasına, zarar görmesine ve pul pul soyulmasına neden olur.

– Eğer çatlamış dudaklara sahipseniz bunun 2 sebebi olabilir. Ya vücudunuz susuz kalmış ve dudaklarınız susuzluktan çatlamıştır. Ya da aşırı rüzgâr, soğuk veya çok sıcak ortamlarda bulunmuşsunuzdur. Bu ortamlardan kendinizi koruyup bol su içmeniz dudaklarınızın çatlamasını önleyecektir.

– Dudak bakım ürünleri seçerken güneş korumasının yanında doğal yağlar da içermesine dikkat edin. E vitamini, aloe vera, badem ve zeytin yağı iyi bir seçim olacaktır.

– Dudaklarınız için gerekli bir diğer adım ise peeling işlemidir. Böylece dudaklarınız ölü derilerden arınır ve altta kalan yeni cilt ortaya çıkar. Peeling için evde kolayca hazırlayabileceğiniz karışımların yanında, dilerseniz sadece nemli bir havlu bile kullanabilirsiniz.

DUDAK PEELİNGİ TARİFİ

Malzemeler

– 1 çay kaşığı karbonat

– 2 damla zeytinyağı

– 1 çay kaşığı bal

Hazırlanışı

Bal ve karbonatı macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Hazırladığınız karışımı dudaklarınıza yedirip 3 dakika bekleyin ve sonrasında ılık suyla dudaklarınızı temizleyin. Ardından dudaklarınıza zeytinyağı sürüp 10 dakika bekleyin.

– Dudaklarınız kuruduysa ve üzerinde ölü hücreler oluştuysa bu ölü hücreleri yok etmek için diş fırçanızla yavaş ve nazik hareketlerle dudaklarınızı fırçaladığınızda onlardan kurtulmuş olacaksınız. Bu dudak bakımı sayesinde ölü hücrelerden kurtularak daha parlak dudaklara sahip olmuş olacaksınız.

– Soğuk ve rüzgârlı havalardan dudaklarınız korumak içi

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*