Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Emboli neden olur?

Emboli neden olur?

Kalbin sol kulakçığı ile alakalı bir sorun olan emboli, sol kulakçığın düzenli kasılma göstermemesi ve titreşim haline geçmesi gibi nedenlerden meydana gelen bir rahatsızlıktır. Damar duvarına yapışık halde bulunan kan pıhtısının kopması ve kan dolaşımına karışması emboli olarak isimlendirilen bir sorundur. Peki, emboli neden olur?

Doğuştan pıhtılaşma söz konusu olması ya da gebelik döneminde, sürekli hareketsizlik sebebiyle, travma sonrasında, kalp yetmezliği hastalığında da emboli gelişimi söz konusudur. Aşırı kilo ve çok fazla uzun boya sahip olmakta emboli nedenleri arasındadır. İlerleyen yaşlarda ve sigara kullananlarda emboli gelişme riski çok daha yüksektir.

Emboli nedenlerinden biride, kalça ve diz operasyonu geçirmektir. Pulmoner emboli ve derin ven trombozu diz ve kalça operasyonu geçiren kişilerde görülme ihtimali yüksek rahatsızlıklardır. Emboli sebepleri arasında uzun süre kullanılan doğum kontrol hapları da yer almakta.

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebekte her basamak hamilelik başarısını etkilemektedir. Embriyoloji laboratuvarında işlem görebilen yumurta ve spermin kalitesinin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*