Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / En Çok Görülen Kadın Hastalıkları

En Çok Görülen Kadın Hastalıkları

KADIN-528x300

 

Bu seferki yazımızda kadın hastalıklarından bahsedeceğiz. Kadınların kuşkusuz hayatlarını kabusa çevirmiştir bu hastalıklar. Kadınların bu şekil hayatlarını alt üst olması onlar için çok ama çok zor oluyor. Bununla beraber yapılan araştırmalar baktığımızda kadın hastalıklarının her geçen gün daha da fazla olduğunu görmekteyiz. Hatta bir örnek verecek olursak yine yapılan araştırmalarda kadınların en çok yakalandığı 4 hastalık belirlenmiştir. Şimdi ise bu araştırma sonucu görülen 5 hastalığa bakalım.
1)Vajinal akıntılar :Kadın hastalıklarında en çok görülen hastalık türü vajinal akıntılardır. Eğer sürekli olarak vajinal akıntısı oluyor ise mutlaka bir uzmana görünmenizde fayda vardır. Aksi taktirde bu hastalık başka hastalıklara da yol açabilmektedir.
2)Adet Düzensizlikleri : Yine vajinal akıntılarda olduğu gibi adet düzensizliği de vajinal akıntılar gibi sık görülen bir kadın hastalığıdır. Adet düzensizliklerinin sebeplerine bakacak olursa göze çarpan en büyük sebebi hormonsal bozukluk olduğu göze çarpmaktadır. Şayet bu şekil adet düzensizliği probleminiz var ise hemen hormon değerlerinizi kontrol ettirmelisiniz
3)Cinsel Fonksiyon Bozukluğu: Kadınların büyük bir kısmı cinsel fonksiyon bozukluğundan şikayet etmektedir. Bu bozukluğun en temel nedeni ise cinsel ilişki sırasında kadında oluşan ağrılardır. Bunun tedavisi içinde yine diğer maddelerde olduğu gibi uzman bir doktora görünmenizde fayda vardır.
4)Pelvik Aprılar:Pelvik ağrıları tanımlamak gerekirse rahim ağzında ortaya çıkan ve bir çok kadında adet düzensizliğine ve ağrılara neden olmaktadır. Ağrının nedenleri ise iyi huylu tümörlerdir ve bu tümörleri tedavi etmek için genellikle operasyona ihtiyaç duyulmaktadır.

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*