Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Göğüs (Meme) Sarkması Nedenleri

Göğüs (Meme) Sarkması Nedenleri

Kadınların en büyük arzusu tepede olan ve astarlı görünen göğüslere sahip olmaktır. Ancak bazı nedenlerden dolayı göğüsler dolgunluğunu ve dik görünümünü yitiriyor. Peki, kadınlarda meme (göğüs) sarkmasının nedenleri nelerdir?

Meme sarkmasına yol açan birçok etken bulunmaktadır. Dik ve çizgili göğüslere sahip olmak istiyorsanız, bazı alışkanlıklarınızı sonlandırmalı, dinç ve yeni alışkanlıklar kazanmalısınız. Son dönemlerde sigara tüketimi kadınlar aralarında bir hayli yaygınlık kazandı ve bu koşul meme sarkmasının bu denli çok görülmesine neden olan faktörlerden bir tanesidir. Oysa yalnızca sigara yok daha başka sorunlarda göğüs sarkmasının sebepleri arasındadır. İşte meme sarkmasına yol açan faktörler

Meme sarkması niçin olur?

Meme sarkmasına yol açan birçok faktörün bulunduğu söylemiştir. Bunlar arasında sigara içmekte yer alıyor. Ancak asıl ilk neden yer çekimi kuvvetidir. Yer çekimi kuvveti ile altında dürüst çekilen memelerde ilerleyen yaşın da etkisiyle sarkmalar husule gelmektedir. Bu duruma engel olmak için doğru ve sağlıklı sutyenleri kullanmaya özen göstermelisiniz.

Fazla kilo alıp tahsis etmek de meme sarkması sebeplerindendir. Sürekli kilo alıp veren kadınların vücudunda yaşanan bu değişiklikten göğüslerde nasibini alıyor. Çünkü kesintisiz kilo alıp verme durumunda cisim bollaşıyor, sarkmaya yüz tutuyor.

Emziren kadınlarda da meme sarkması husule gelen bir problemdir. Memelerin fazla sütle dolması ve bebeğin anneyi emmesi durumunda memeye aşırı ağırlık bindiği için bir vakit daha sonra süt çekilince memelerde sarkıklık kalıyor.

Hareketsiz bir yaşam biçimi da meme sarkmasının nedenlerindendir. Sadece meme sarkmasına yok, dingin yaşamın çoğu soruna etkisi bulunuyor. Uyumlu egzersiz yapmanız gerekir.

Sigara cildin elastikiyetini bozduğu için memelerde sarkmalar husule geliyor. Sigarayı bırakmalı ve uyumlu spora başlamalısınız. Böylece meme sarkıklığı toparlanmış olur.

Tatmin Edici su içmezseniz, hiç bir süre dinç bir cilde kavuşamazsınız. Memelerde de sarkıklık görülür.

Göğüs (Meme) Sarkması Nedenleri

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*