Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Göz Altı Morlukları Nedenleri

Göz Altı Morlukları Nedenleri

Göz altında ortaya çıkan morluklar güzelliğe gölge düşürdüğü için can sıkıntısına sebep olabiliyor. Bu durumdan kurtulmanın yolları ise, göz altı morluklarına neden olan faktörlerin ortadan kaldırılması ile başlar. Daha sonrasında uygulanacak tedavi ile göz altı morlukları geçer. Peki, göz altı morlukları neden olur ve nasıl tedavi edilir?

Göz altı morluklarının nedenleri çoğu zaman biliniyor ancak altta yatan gizli sebeplerde yok değil. Göz altında korkunç mor halkalara yol açan bu sebeplerin varlığını bilmek, sorununun tedavisinde çok önemlidir. Çoğumuz zaman zaman göz altı morluklarından şikayet ederiz ve bu durumdan kurtulmanın yollarını ararız. İşte bu sebeple sizler için göz altı morluklarının nedenlerini, daha önce bilinmeyen sebeplerini ve tedavi yöntemlerini araştırdık.

Göz Altı Morlukları Neden Olur?

Göz altı morluklarının çoğu zaman nedeni uykusuzluktur. Geceleri rahat bir uyku çekememe ve sık sık uyanma, uykuya dalmada zorlanma ve sabahları uykuyu alamadan erkenden kalkma göz altı morluklarının nedenleri başında gelir ve en çok bu nedenle göz altında mor halkalar oluşur. Ancak bir diğer sık rastlanır sebepte, yorgunluktur. yorgunluk ve yeteri kadar dinlenememe de göz altı morluklarına yol açar.

Göz altı morluklarının nedenlerini genetikte olabilir. Alerjiler ve burun akıntıları da göz altı morluklarına yol açan diğer faktörlerdir. Kişinin genlerinden gelen cilt yapısı sebebiyle göz altı morluklarına meyilleşme söz konusudur. Cilt hastalıkları da göz altı morluk nedenleri arasındadır. Özellikle de atopik egzama. İşte diğer bilinmeyen göz altı morlukları sebepleri:

  • Alerjiler
  • Burun Akıntısı
  • Vitamin Eksiklikleri ve Yetersiz Beslenme
  • Dehidratasyon
  • Sigara İçmek
  • Hormonlar
  • Uykusuzluk

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*