Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Göz Altı Morlukları Nedir?, Göz Altı Morluklarının Nedenleri Nelerdir?, Göz Altı Morluklarının Tedavisi Nasıl Yapılır?

Göz Altı Morlukları Nedir?, Göz Altı Morluklarının Nedenleri Nelerdir?, Göz Altı Morluklarının Tedavisi Nasıl Yapılır?

 

Göz Altı Morlukları Nedir?

Göz altı morlukları, kişiyi yaşlı, yorgun, uykusuz göstermesi nedeniyle özellikle kadınlar arasında ciddi bir sorun olarak görülmektedir. Özellikle; uykusuzluk problemi yaşayan kişilerde, stresle birlikte alkol ve sigarayı aşırı tüketen kişilerde ve genetik yatkınlıklarla ortaya çıkmaktadır. Gözün aşırı yorulması ve bazı göz hastalıklarının yanı sıra, genetik bir miras olduğu da en önemli etkenlerdendir diyebiliriz.  Günümüzde göz altı morluklarının giderilmesi için dolgu maddeleri ya da mezoterapi uygulamaları kullanılmaktadır. Özellikle PRP uygulamaları cildin gençleşmesinde önemli bir katkı sağlamaktadır. Mezoterapi uygulamasıyla da cildin ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin yerine konulmasıyla fayda sağlamaktadır. Bununla birlikte,  dolgu maddeleri de çeşitli içerikleri nedeniyle, hem göz altında bir kitle oluşturarak hem de cildin ihtiyacı olan çeşitli maddeleri barındırarak göz altı morluklarının azalmasında yardımcıdır.

Göz Altı Morluklarının Nedenleri Nelerdir?

Göz Altı Morluklarının Nedenleri; Özellikle genetik ve çevresel nedenlerle oluşabilen göz altı morluklarında, birçok nedenden bahsedebiliriz. Bunların başında, en önemli etken ise  cilt yapısıdır. Bilhassa, açık renkli bir tene sahip kişilerde göz çevresindeki cilt  yüzeyinin görünümünde incelme ve beyazlık söz konusudur. Yüzeye yakın olan göz altındaki damarlarda kan birikmesiyle göz çevresinin mor renkli görünmesine neden olmaktadır. Çevresel faktörlerin başında kansızlık ve alerjik hastalıklar gelmektedir. Cildin soluklaşmasına neden olan kansızlık, cilt altındaki damarlarında belirgin bir şekilde görülmesine sebep olmaktadır. Alerjik bir bünyeye sahip kişilerde de göz ve burun akıntısının meydana gelmesiyle, göz çevresindeki damarlarda kan birikebilmektedir. Böylece, daha belirgin görünen damarlarda göz altı morluklarının bir diğer önemli nedenidir. Uyku da önemli bir çevresel faktördür diyebiliriz. Uyku yeterli olmadığı takdirde, yüzde bir solukluk ve göz çevresinde de morarma oluşabilmektedir. Bu nedenle uyku düzenine önem vermek yerinde bir karar olacaktır. Ayrıca, bilgisayar başında sürekli oturmak, stresli bir iş hayatına sahip olmak, kaliteli bir gece uykusundan sürekli mahrum kalmak göz altı morluklarının ortaya çıkmasındaki önemli etkenlerdendir.

Göz Altı Morluklarının Tedavisi Nasıl Yapılır?

Göz Altı Morluklarının Tedavisi; Göz altı morluklarında uygulanacak tedavi sebebe yönelik olmaktadır. Özellikle göz çevresindeki morlukların,  koyu renk cilt nedeniyle olduğunda cilt rengini açan yöntemler tercih edilmektedir. Ayrıca, göz altı morlukları için göz altına uygulanan özel enjeksiyon, kimyasal peeling ya da lazer teknikleriyle de, morlukların görünümünde yüksek oranda azalma sağlanabilmektedir. Bu yöntemlerle, göz çevresindeki cildin ince bir tabaka halinde soyulmasını sağlayarak cildin daha taze, açık ve parlak görünmesi hedeflenmektedir. 

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Kadın kısırlığı ve tedavisi

Kadın kısırlığı ve tedavisi

1- TÜPLERLE – RAHİM KANALLARIYLA İLGİLİ PROBLEMLER Rahmin iki yanına yer alan tüpler yumurta ve ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*