Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Göz Altı Torbaları Niçin Oluşur?

Göz Altı Torbaları Niçin Oluşur?

Hepimizin zaman zaman başına gelen ve yaygın şekilde muzdarip olduğumuzu söylediğimiz göz altı torbaları ne yazık ama bazılarımızı fazla daha önemli etkilediği için, göz altı torbaları nedenleri hakkında bilgi vermek istedik. Bu Nedenle göz altı torbası sebeplerine karşısında tedbir alabiliriz.

Estetik açıdan oldukça kötü bir görünüme neden olan, bizi olduğumuzdan yaştan daha büyük bildiren göz altı torbaları bir türlü geçmiyorsa, aşağı yatan başka sorunlar var demektir. Çoğunlukla ara ara karşılaştığımız göz altı torbaları nedenleri yorgunluktur. Ama uzun süredir geçmiyor ve dermansızlık kaynaklı değilse işte göz altı torbası oluşmasının öteki sebepleri:

Göz Altı Torbaları Nedenleri

Yaşlanma: Yaşın ilerlemesine alt olacak deride incelme ve sarkma olması, göz aşağı torbalar oluşmasına niçin olur.

Beceriksiz Uyku: Uzun ve halsiz bir gecenin gerisinde sabah göz altı torbaları ile uyanmak hepimizin başına gelmiştir. Eğer sürekli uykusuzluk sorunu yaşıyor ve uyku düzensizliği mevcutsa göz altı torbalarınız geçmeyecek demektir.

Stres: Her sorunun başı olan stres, göz altı torbalarının da oluşmasında rol oynuyor. Gerginlik göz kaslarını etkilediği için zamanla gözler diri tutan yağ kesecekleri fıtıklaşıyor ve göz altı yer çekimine karşısında koyamıyor.

Su Kaybı: Gün içinde yeteri oranda su içilmemesi cildi fena etkiliyor. Erkekler günde 13 kadeh, kadınlar ise 9 kadeh su içmelidir.

Genetik: Doğrusu göz altı torbalarının en sık rastlanan asıl nedeni aileden kaynaklanıyor olmasıdır.

Alerji ve Soğuk Algınlığı: Toz duman alerjisi ya da gıda alerjisi, soğuk algınlığı ve sinüzit gibi rahatsızlıklarda göz altı torbalarını tetikler.

Gözleri sürekli ovup kaşımak: Göz altı derisi fazla hassas bir yapıda olduğu için, aralıksız gözleri ovup kaşınmak dokunun zarar görmesine niçin olur.

Ödem: Vücudun su toplaması sorunu da göz altı torbalarına yol açar.

Içki ve sigara tüketimi: Içki ve sigaranın vücuda zararlarından biri de, göz altındaki hassas deriyi negatif etkilemesidir.

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebekte her basamak hamilelik başarısını etkilemektedir. Embriyoloji laboratuvarında işlem görebilen yumurta ve spermin kalitesinin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*