Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Göz kaşıntısı nasıl geçer?

Göz kaşıntısı nasıl geçer?

Kimi zaman alerjik sebeplerden kimi zamanda çevresel faktörlerden dolayı göz sağlığı olumsuz etkilenmekte ve akabinde göz kaşıntısı husule gelmektedir. Göz kaşıntısı kişiyi çok rahatsız eden ve aynı zamanda gözde sulanmaya sebep olan bir problem olduğundan ötürü, göz kaşıntısı bir an evvel geçsin isteriz. Peki, göz kaşıntısı nasıl tedavi edilir ve evde göz kaşıntısına çözüm önerileri nelerdir uzmanlarımız sizler için açıkladılar.

Göz kaşıntısı, yanma hissi, kızarıklık ve yaşarma göz alerjisine işaret etmektedir. Alerjik nedenlerden kaynaklı göz kaşıntısı geçene dek el ile temas kesilmelidir. Gözlerin hijyenine dikkat edilmeli ve kaşıntının tedavisi için uzman tavsiyesi ilaç ilaç kullanılmalıdır. Gözleri ovuşturmamak, sabun veya şampuanla yıkamamak gerekir. Mutlaka gözleri sadece göz yakmayan şampuan ve ılık suyla yıkamalıyız.

Göz kaşıntısı tedavisi için uzman önerisi dışında hiçbir antibiyotik ilaç ve göz damlası kullanmamalısınız. göz kaşıntısının birçok türünde papatya çayı etkili olmaktadır. papatya suyuna batırılmış pamukları göz üzerleri ve etraflarına pansuman yapar gibi sürmek iyi gelir. Aloe vera jeli ile de gözlere pansuman yapılabilir. Kuruluk söz konusu ise suni göz yaşları kullanılabilir.

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebekte her basamak hamilelik başarısını etkilemektedir. Embriyoloji laboratuvarında işlem görebilen yumurta ve spermin kalitesinin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*