Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Göz Sorunları ve Altta Yatan Nedenleri

Göz Sorunları ve Altta Yatan Nedenleri

Bazı hastalıklar belirtilerini gözde göstermektedir. Yaşanılan göz sorunlarının altında yatan sağlık problemlerini sizler için, göz sorunları ve altta yatan sebepleri başlığı altında anlattık.

Vücudumuzda meydana gelen sağlık sorunları göz sağlığımızı da etkileyebiliyor ve belirtilerini gözlerde hissettirebiliyor. Gözde oluşan herhangi bir problemin altında mutlaka ciddi ya da ciddi olmayan (kısa sürede geçici) hastalıklar yatmaktadır. Göz sorunlarının nedenleri nelerdir ve hangi söz problemleri hangi sağlık sorununu işaret etmektedir sizler için açıkladı.

Göze ait hastalık habercilerini sırayla sayacak olursak;

-Göz kapaklarındaki şişlikler; kişi uyandığında göz kapakları şiş durumda ise gece tansiyonunun çok fazla düştüğüne işarettir. Böylece doku sıvısı göz çevresinde birikmiş ve göz kapakları şişmiştir. Şişlik inmiyorsa eğer alerjik bir durum söz konusudur veya böbrek fonksiyonlarını gerektiği şekilde yerine getirememektedir.

-Göz beyazının sarıya dönmesi; bu durum ise kişinin sarılık hastalığına yakalandığının işaretçisidir ve hemen bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

-Kızaran gözler; kızaran gözler birçok şeyin habercisi olabilmektedir. Bunların arasında yüksek tansiyon,uykusuzluk veya ciddi bir göz hastalığı olabilir. Gözlerde kırmızılık genellikle hassas bir bağ dokusuna sahip kişilerde görülmektedir. Bağ dokusunun şişmesi gözlerde kırmızı bir renk oluşturmaktadır. Bunun dışında yoğun tempoda çalışma, çok fazla ışığa maruz kalma, yanlış gözlük kullanımı da bağ dokularında ödeme neden olabilmektedir. Bağ dokularında ödemi engelleyebilmek için, gözler dış etkilerden korunmalı, ters yönden ve yanlış ışıklardan uzak durulmalıdır. Böylelikle ödem birkaç gün içerisinde kaybolacaktır. Gözlerin kızarması sürekli meydana gelen bir durum olmaya başlamadan önce bir doktora başvurulması gerekmektedir. Çünkü kişi ciddi bir göz hastalığıyla karşı karşıya olabilir. Alerjik sebeplerden gözleri kızaran kişiler ise aksatmadan alerji ilaçları kullanmaları bu durumun birkaç gün içerisinde geçmesine yardımcı olmasını sağlayacaktır.

-Arpacık; arpacık beyaz bir leke şeklinde, göz kapağının ter ve yağ dokusundan oluşlan bir iltihaptır. Tedavisi doktorlar tarafından yapılmalıdır ve saf kırmızı ışıkla antibiyotik sayesinde bu durumdan kurtulunabilir.

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*