Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Göz temizliği evde nasıl yapılır?

Göz temizliği evde nasıl yapılır?

Gözlerimizin de düzenli temizlik ihtiyacı olduğunu unutmayın ve evde göz temizliği nasıl yapılır mutlaka öğrenin. Göz hastalıklarından korunmak için göz hijyenine çok dikkat edilmelidir. Özellikle de her gün makyaj yapanlar mutlaka göz temizliği yaptıktan sonra uyumalıdır. Geceleri makyajla uyumak hem cilde zararlıdır hem de gözlere.

Gözde mikrobik hastalıkların oluşmasını tetikleyecek her tür durumdan uzak durulmalıdır. Çay ile kompres yapma, tükürme veya göze kaçan bir şeyi dil ile çıkarma gibi yanlışlar, göz sağlığınızı tehdit eder. Temiz bir havlu yardımıyla ılık ve ıslak kompres uygulamalısınız. Özellikle de mikrop kapan gözlerinizde bu işlem çok işe yarayacaktır.

Sıcak suyla havluyu ıslatın ve sıktıktan sonra gözlerinizi nazikçe silin. Bu işlem her gün 5 dakika boyunca yapılabilir. Göz ve kirpik diplerinde husule gelen şikayetlerin tedavisinde ise dakika süresi uzun tutulmalıdır. Sıcak tedavisinin ardından havluya az miktarda göz yakmayan bir bebek şampuanı dökülüp yatay hareketlere kaşların, göz kapaklarının ve kirpik diplerinin temizliği yapılabilir.

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*