Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Gözü Bozan Şeyler

Gözü Bozan Şeyler

Gözümüzü yoran her şey göz sağlığımızı bozuyor demektir. Peki nedir bunlar derseniz, dürüst adrestesiniz. Bu sorununun yanıtını sizler için makalemizde açıkladık. İşte, göz bozan şeyler…

Çoğu alışkanlığımız gözlerimizin olumsuz etkiliyor ve bazılarımız ne eyvah ama bunun farkında bile olmadığından alışkanlıklarını sürdürmeye devam ediyor. Göz sağlığını bozan bu alışkanlıklar nelerdir?

Göz Sağlığını Bozan Etkenler

Gözü bozan şeylerin başında kitap okumak geliyor. Fakat bildiğimiz tarzda bir kitap okuma şekli değil elbet. Yatarak okumak. Kitap kurduysanız yatarak kitap okuma alışkanlığından vazgeçmelisiniz. Çünkü yatarak kitap okurken göz üzerine ek zorlama uygulanmakta ve bu da zaman içinde gözlerin bozulmasına neden olmaktadır.

Bir diğer göz bozan şey ise, bilgisayar ekranı. Malum bilgisayar çağındayız ve elimizin altında her lahza bilgisayarlar bulunuyor. Ancak uzun süre bilgisayar kullanmaktan kaçının. Çünkü bilgisayar ekranı da gözlere tartma binmesine, aşırı çalışmasına ve aşırı yorulmasına neden oluyor.

Güneş ışığı da göz sağlığını bozan şeylerin başında geliyor. Özellikle de güneş ışınlarının en fazla yansıdığı yaz aylarında güneş gözlüğü olmadan dışında çıkmayın. Fakat alalede bir güneş gözlüğü değil, sağlıklı, kaliteli bir güneş gözlüğü kullanın.

Uzun vakit televizyon izlemek de gözü bozan şeylerden biridir. Olası oldukça hem uzun zaman televizyon izlemekten kaçının ayrıca de TV ile aranızdaki mesafeyi uzakta tutun. Yakından TV ekranına bakmakta zararlıdır.

Gece otomobil kullanmanın da gözü bozduğunu biliyor muydunuz? Geç saatlerde uzun vakit otomobil kullanmak çağrıda bulunmak, ertesi sabaha kızarık, sulnamış gözlerle merhaba demektir. Öteki araçlardan yansıyan ışıklar karanlıkta gözlerinizi çok yorar.

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebekte her basamak hamilelik başarısını etkilemektedir. Embriyoloji laboratuvarında işlem görebilen yumurta ve spermin kalitesinin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*