Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Griple savaşan 5 mucize gıda

Griple savaşan 5 mucize gıda

Havalar yavaş yavaş serinlemeye başladı. Gündüzleri güneşli ve sıcak olan hava, akşamüzeri yerini sırtınızı ürperten rüzgârlara bırakmaya başlıyor. Sonuç olarak bu mevsimde gribe yakalanmanız kaçınılmaz olur. Bu nedenle sonbaharda bağışıklık sisteminizi güçlendirecek gıdalar tüketmeli kendinizi ani hava değişikliklerine karşı korumalısınız. Özellikle aşağıdaki 5 mucize gıda gribe karşı sizi korumak için yaratılmıştır.

Beslenmenize tahılları alın
Sağlıklı bir bağışıklık sistemi için çinko yüklü tahıllar hayati önem taşır. Bu nedenle abartmadan yiyeceğiniz tam tahıllı bir iki dilim ekmek ya da güzel bir domates sosuyla tatlandıracağınız tam tahıllı bir spagetti size çok iyi gelecektir. Kahverengi pirinç de deneyebilirsiniz.

Muz
Dünyanın en güzel meyvelerinden biri olan muzun mucizevi gücünden yararlanın. Vücudunuzdaki enfeksiyonlarla mücadele etmenizi sağlayan B6 vitamininin hatırı sayılır miktarına ev sahipliği yapan muz bu mevsimde bol bol tüketmeniz gereken bir meyve. Hatta ilk maddeyle birleştirip tahılın üzerine dilimleyeceğiniz muz sayesinde mikroplarla iki katı bir güçle savaşabilirsiniz.

Kırmızıbiber
Baharatların değerini çok iyi bilmiyoruz. Onlara sadece yemeklere tat veren lezzetler olarak görüyoruz. Oysa kırmızıbiberin aktif maddesi olan kapsaisin burnunuzdaki mukusun incelmesini sağlar ve tıkanıklığı açarak rahatça nefes almanızı sağlar. Bu nedenle çorbalarınızda ve hatta tüm yemeklerinizde bol bol kullanın.

Tatlı patates
Patatesin boş bir yiyecek olduğuna dair genel bir kanı vardır. Oysa gerçek böyle değil. Özellikle tatlı patates, betakarotenin yönünden oldukça zengindir. Ve betakarotenin vücudunuzun enfeksiyonla savaşması için gerekli olan beyaz kan hücrelerinin üretiminde büyük rol oynar. Bu sebeple haftada birkaç kez yemeklerinizin yanında patates tüketmeyi ihmal etmeyin. Püre yapın, haşlamasını, yemeğini hazırlayıp afiyetle yiyin.

Sarımsak
Sarımsağın faydalarını çok uzun zamandır tüm uzmanlar anlatıyor. Sarımsakta bulunan aktif bileşenlerden biri olan allicin, enfeksiyonlara neden olan enzimleri bloke ederek virüslerle savaşır. Bu nedenle salatalarınıza, soslarınıza sarımsak koymaktan çekinmeyin. Hatta bütün olarak bile yutabilirsiniz. Sarımsak şifadır.

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*