Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / HPV Enfeksiyonu Nasıl Tedavi Edilir?

HPV Enfeksiyonu Nasıl Tedavi Edilir?

HPV enfeksiyonu genital siğile neden olmaktadır. Keza kadınlarda ayrıca erkeklerde görülen HPV enfeksiyonu aynı zamanda bulaşıcıdır. Pek fazla kişinin merak ettiği HPV enfeksiyon çare yöntemleri makalemizin devamında anlatıldı.

HPV enfeksiyonu aşağı yatan farklı alanlara yönlendirilmiş sebeplerde bulunmaktadır. Genellikle bu sorunla karşılaşan şahısların aklına derhal kanser korkusu gelmektedir. Oysa HPV enfeksiyonu kanserden kaynaklanmadığı gibi, kanserede dönüşme riski de bulunmamaktadır. Dürüst ve zamanında bir tedavi ile HPV enfeksiyonu ortadan kaldırılır. HPV enfeksiyonu tedavisi hakkında bütün merak edilenleri buyurun defalarca birlikte öğrenelim.

Pek fazla genital siğil şüphesi ile kadın doktoru, ürolog ya da deri hastalıkları uzmanı hekime giden kişilerde gereksiz yere kanser olma nefret edilen şey ve endişesi vardır.

Öncelikle yeniden belirtmekte menfaat var:
Endişelenmeyin… Genital siğilleriniz kanser yapmaz veya kansere dönüşmez. Çünkü genital siğil yapan HPV tipleri “low tehlike” (düşük risk) grubundadır.

Genital siğillerin tedavisinde en sık olarak cerrahi eksizyon (operasyonla lezyonun kesilerek çıkartılması), krioterapi (dondurma), lazerle siğil tedavisi, koter (aydınlatma) tedavileri, antiviral kremler ve ilaç tedavileri uygulanmaktadır.

Cerrahi tedaviler daha çok anogenital siğillerin yoğun ve kocaman kümelenmeler (büyük kondilomlar) halinde olduğu durumlarda uygulanır.

I. Eksizyonel yöntemler (lezyonu cerrahi olarak çıkartma)
genelde eksizyonel yöntemler dış genital organların HPV enfeksiyonlarında kullanılmazlar. Bunun istisnası ise dış genital organlarda lokalize çok büyük kondilomların varlığıdır.

Genital sistemin görünür bölümünde çok büyük kondilomların olması durumunda eksizyonel yöntemlerden yararlanılarak büyük parçalar çıkarılır ve daha sonrasında medikal tedavi ile birlikte destrüktif yöntemlerden biri ile çare devam ettirilir.

Büyük kondilomalar yerel ya da genel hissizlik altında cerrahi olarak kesilerek çıkartılabilir. Operasyon sonrası çıkartılan bölgeye pansumanların yapılması gereklidir.

Diğer bir yöntem de dış genital organların kondilomlarında eksizyon (çıkartılması) amaçlı LEEP uygulaması yapılabilir.

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Kadın kısırlığı ve tedavisi

Kadın kısırlığı ve tedavisi

1- TÜPLERLE – RAHİM KANALLARIYLA İLGİLİ PROBLEMLER Rahmin iki yanına yer alan tüpler yumurta ve ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*