Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Kadınlarda saç dökülmesi

Kadınlarda saç dökülmesi

Kadınlarda saç dökülmesi

Kadınlarda oluşan saç dökülmesi erkeklerde oluşan saç dökülmesinden farklılık göstermektedir.

Erkek tipi saç dökülmesi erkeklerde erken yaşta başlayabilir ve orta yaşlara dek da devam edebilir. Çoğunlukla 40 yaşlarından sonra dökülme önemli bir boyutta azalır.

Kadınlarda saç dökülmesi fazla farkı sebeplere dayanabilmektedir. Dışardan çoğu etmen sebep olabilirken genetik ya da bir takım rahatsızlık durumundan da saç dökülmesi oluşabilir. Doğum teftiş hapı kullanımı, doğum sonrası, menapoz dönemi ve sonrası gibi, hormonların fazla derecede değişim gösterdiği durumlarda kadınlarda Saç dökülmesi daha sık görülmektedir.

Kadınlarda saç ekimine karar vermeden önce bir dermatolog göre bir takım testlerin yaptırılıp akabinde saç ekimine karar verilmesi daha sağlıklı olacaktır.

Kadınlarda alın ve köşelerinde saç dökülmesi arada bir yaşanmış olsa genelde tüm saçlarda seyrelme söz konusu olur. Bazı durumlarda bu seyrelme açıklanmış noktalarda artar.

Erkeklerde saç dökülmesi ve kaybedilmesine sebep olan androgenler aynı şekilde kadınlarda da saç dökülmesine sebep olur. Ancak kadınlar daha az miktarda androgen üretirler.

Eğer kadınlarda saç dökülmesi ciddi bir boyuta ulaşıyorsa ve bir alan ayrıntılarıyla saçsız kalıyor ise, patolojik bir sebepten dolayı da olabilir.

Sonuç olarak; kadınlarda saç dökülmesi total saç kaybından ziyade saç sıklık ve yoğunluğunda azalma söz konusudur. Kadınlarda da saç yükselme evresi erkeklerdeki gibi etkilenir. Saçlarda yükselme (anagen) fazı yavaşladığı süre kısa saçlarda büyüme görülmektedir. Saçlarda dinlenme (telogen) fazı büyüme gösterdiği zaman saçlarda seyreklik görülür. Saç kaybının ya da saçların pozitif dökülmesi, hormon azlığı veya fazlalığından olma olasılığı tekrar tekrar mevcuttur. Bu yüzden saç ekimi gibi bir başvuru formu yaptırmadan önce hormon seviyelerin ölçülmesinde üstünlük vardır.

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Kadın kısırlığı ve tedavisi

Kadın kısırlığı ve tedavisi

1- TÜPLERLE – RAHİM KANALLARIYLA İLGİLİ PROBLEMLER Rahmin iki yanına yer alan tüpler yumurta ve ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*