Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Kahverengi Adet Kanamasının Nedenleri

Kahverengi Adet Kanamasının Nedenleri

Üreme çağında olan adet gören kadınlar kimi zaman adet kanamalarında manâ veremedikleri bazı sorunlarla karşılaşıyorlar. Bunlardan bir tanesi de adet kanamasının kahverenginde olmasıdır. Peki, kadınlarda adet kanaması niçin kahverengi olur?

Kadınlarda adet ile ilgili sorunlar mutlaka ciddiye alınmalıdır. Birçok zaman önemsiz bir şart olsa da, mutlaka altında yatan niçin araştırılmalıdır. eğer adet öncesi kahverengi kanama yaşanıyorsa bunun sebebi ekseri hormonlarda görülen sorunlardan kaynaklıdır. Hormonların çoğalması veya azalması durumunda kahverengi leke türünden kanamalar husule gelebilir.

Kahverengi adet kanaması Çikolata Kisti’ne sinyâl ediyor!

Adet kanamasının koyu kahverengi olduğu durumlar ciddiye alınmalıdır. Eğer adet kanamanız koyu kahverenginde ise bu koşul ciddi bir rahatsızlığı muhabere edebiliyor olabilir. Genelde koyu kahverengi adet kanaması nedenleri tıpta Endometrium olarak isimlendirilen çikolata kistidir.

Mutlaka doktora başvurun!

Çikolata kistleri rahim içinde ya da dıştan husule gelebilir. Adet esnasında hormonların çoğalması veya azalması durumunda büyümekte, kalınlaşmakta ve dolayısıyla kanamaktadır. İşte bu durumda adet kanamasının rengi kahverengiye dönük olur. Östrojen ve progesteron hormonlarının yükseliş ve düşüşlerine karşısında aklıselim olan Endometrium kanaması genel olarak kahverengidir. Bu gibi durumlarda mutlaka bir bayan doğum uzmanına başvurmalısınız.

Kahverengi Adet Kanamasının Nedenleri

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebekte her basamak hamilelik başarısını etkilemektedir. Embriyoloji laboratuvarında işlem görebilen yumurta ve spermin kalitesinin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*