Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Kalp sağlığınız için bunlara dikkat!

Kalp sağlığınız için bunlara dikkat!

Kalp Sağlığı Haftası nedeniyle açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Günsel Şurdum Avcı, kalp sağlığını korumak için neler yapılabileceğine dair ipuçlarını paylaştı.

Prof. Dr. Günsel Avcı, damar sertliği görülen hastalarda ilerleme riski söz konusu olduğunda, genç yaşlarda kalp damarlarında ciddi derecede darlıklar oluşabildiğini, bu darlıkların da zamanla koroner kalp hastalığı, kalp krizi ve kalp yetersizliğine yol açabileceğini söyledi.

Kalp sağlığınızı korumak için bunları yapın

Kalp sağlığı hakkında önemli tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Günsel Avcı, “Damar sertliğinden korunmak ve uzun yıllar sağlam bir kalp ile mutlu yaşamak için, ergenlik çağından itibaren düzenli egzersiz yapmak, sağlıklı beslenmek ve kilo almaktan kaçınmak gerekiyor. Ayrıca sigara ve alkol benzeri zararlı alışkanlıklar edinmemeli, sigarayı içenler bir an önce bu bağımlılıktan kurtulmalı, gerekiyorsa sigara bağımlılığından kurtulmak için yardım almalıdır. Tüm bu çabalar yaşam biçimi olarak benimsenmeli ve uygulanmalıdır” diye konuştu.

Bu tavsiyeleri uygulayamayan, ayrıca şeker hastalığı, tansiyon ve kolesterol yüksekliği, genetik kalp rahatsızlığı gibi, damar sertliğine yatkınlık oluşturan riskleri bulunan kişilerin daha etkili bir korunmaya ihtiyacı olduğunun altını çizen Prof. Dr. Günsel Avcı, bu kişilerin ‘Doğal Bypass Tedavisi ile kalp sağlıklarını korumalarının mümkün olduğunu söyledi. Doğal Bypass Tedavisinin, vücudun belden aşağısının kalp ritmi ile uyumlu olarak ardı sıra sıkıştırılıp gevşetilerek masaj şeklinde uygulanan bilimsel bir tedavi olduğunu belirten Prof. Dr. Günsel Avcı, bu yöntemle kalp damarlarının daralması ve kalp krizi hasarı önlenerek, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam şansı elde edilebildiğini ifade etti.

“Doğal Bypass” (EECP) kalbe dost bir tedavi türü

Doğal Bypass Tedavisi’nin, kalbe son derece dost bir tedavi türü olduğunu belirten Prof. Dr. Günsel Şurdum Avcı, “Bu tedavi sayesinde kan dolaşımı canlanmakta, damarlar damar sertliğine karşı korunmaktadır. Tıp dilinde ‘Enhanced External Counter Pulsation’ sözcüklerinin baş harfleri ile kısaca “EECP Tedavisi” diye bilinen bu yöntem, Amerika’da 1995 yılında FDA onayı aldı. Bu tedavi ağır kalp hastalarında dahi kullanılan bir tedavi türü” dedi.

Damar sertliği, damarlarda ciddi darlıklar oluşturmadan, ‘Doğal Bypass Tedavisi’ kürleri ile daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürülebileceğinin altını çizen Prof. Dr. Avcı, hastalığa yatkınlık riski olanlarda, belirli aralıklarla uygulanacak 35 saatlik tedavinin, koroner kalp hastalığını önleyebildiğini kaydetti.

Prof. Dr. Günsel Avcı sözlerini şöyle tamamladı:

“Ritmik masaj kürleri şeklinde uygulanan Doğal Bypass tedavisi, koroner kalp hastalığı olup, stent ya da bypass ameliyatı tedavisi görmüş hastalarda, bu işlemlerle elde edilen geçici iyiliğin daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Hastalığın yeniden ortaya çıkışını geciktiriyor. Tekrarlayan hastane başvurularını azaltarak koroner anjiyografi ve stent uygulaması gereğini önlüyor. Böylece, “Doğal Bypass Tedavisi”, kalp hastalığı olanlara da kaliteli bir yaşam sağlıyor”

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*