Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Kansere karşı koruyucu etki gösteriyor

Kansere karşı koruyucu etki gösteriyor

Hurmanın aç kalan vücutta yorgunluğa karşı en mühim ilaç olduğunu söyleyen Diyetisyen Belkız ünal, hurmanın yalnızca Ramazan’da değil, 12 ay sofralarda yer alması gerektiğini söyledi.

Orucun hurmayla açılmasının bilhassa kan şekeri değerinin daha dengeli yükselmesini sağladığı için büyük önem taşıdığını belirten Diyetisyen Belkız ünal, arasında yüksek derecede potasyum, kalsiyum, demir, magnezyum ve fosfor minareleri içeren hurmanın iftar zamanına kadar aç kalan vücutta ortaya çıkabilecek halsizlik ve yorgunluğa karşı en ciddi ilaç olduğunu söyledi.

VÜCUT SAĞLIĞI AÇISINDAN YETERLİ

Glikoz içeriğinin yoğunluğu sebebiyle özellikle şeker hastalarının hurmayı hastalık durumuna dikkat ederek ve ölçülü yemesi gerektiğini vurgulayan Diyetisyen ünal, herkes için iftarda 1-2 adet hurmanın tüketilmesinin gövde sağlığı açısından yeterli olacağını anlatım etti. Hurmanın diyet lifinden zengin olması itibarıyla kabızlık ve hazımsızlığa iyi geldiğini belirten ünal, oruç tutarken uzun süreli açlık sebebiyle bozulan bağırsak faaliyetlerinin düzenlenmesine destekçi olduğunu söyledi.

“KANSERE KARŞI KORUYUCU TESİR GÖSTERİYOR”

Hurmanın Ramazan ayında birçok meyveden daha ön plana çıktığını belirten Diyetisyen Belkız ünal, “Hurma sırf Ramazan ayında değil 12 ay boyunca tüketilmesi ve mutfaklarda yerini alması gereken bir gıda. Hurmanın içerdiği antioksidanlar ile bağışıklık sistemini güçlendiriyor, kansere karşı koruyucu etki gösteriyor. cilt ve göz sağlığının korunmasında etkilidir. Yüksek potasyum içeriği nedeniyle vücutta tansiyon düzelmesine de yardımcı oluyor. Hurma ayrıca fena kolesterol düzeyini düşürüp yürek sağlığını koruyor. Sinir sisteminin korunmasında içindeki B1, B2 vitaminleri sebebi ile etkili oluyor ve anemi tedavisine de demir içeriğini itibarı ile destek olmaktadır” dedi.

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*