Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Kaygı Bozukluğu Nedenleri

Kaygı Bozukluğu Nedenleri

Pek çok kişinin günlük yaşamını kabusa çeviren,çeşitli kaygılar duymasından dolayı hem iş hem de sosyal hayatında zorluklar yaşamasına neden olan kaygı bozukluğu nedenleri veya diğer bilinen adıyla anskiyete sebepleri nelerdir merak edenler için paylaştık.

Tedavi edilebilir bir hastalık olan anksiyete bozukluklarında, sorunun ortaya çıkma nedeni oldukça önemlidir. Kaygı bozukluğunun sebepleri her ne ise, anksiyete tedavisi için başvurulacak yöntem de ona göre seçilir. Kaygı bozukluğunun nedenleri, kaygı bozukluğu (anksiyete) neden olur gelin makalemizin devamından öğrenelim.

Kaygı bozukluğunun henüz kesin olarak, doğrudan sebepleri hala bilinmemektedir. Fakat aşağıdaki faktörlerin insanları anksiyete bozukluğu riskine artırdığı bilinmektedir.

  • Kimyasal ve hormonal dengesizlikler
  • Uzun süreli stres
  • Ailede geçmişte görülen kaygılar
  • Travma
  • Alkol ve ilaç bağımlılığı

Anksiyete bozuklukları ara ara herhangi bir yerde ortaya çıkacakmış gibi bir his verir. Bu belirsizlik kaygılı insanda daha fazla strese neden olabilir. Anksiyete bozukluklarının tetikleyici faktörlerini anlamadan bunlarla mücadele etmek çok zordur. Bunun için de profesyonel yardım (uzman ya da doktor yardımı) almak kaçınılmazdır.

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebekte her basamak hamilelik başarısını etkilemektedir. Embriyoloji laboratuvarında işlem görebilen yumurta ve spermin kalitesinin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*