Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Kilo vermek isteyenlere ilginç öneri

Kilo vermek isteyenlere ilginç öneri

Naneli sakız çiğneyin

Fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için Uzman Diyetisyen Serkan Tutar’dan naneli sakız önerisi geldi. Tutar, bilimsel çalışmalara göre, naneli sakızın uzun süre tokluk hissi yaşattığını söyledi

Fazla kilonun, sadece estetik değil, sağlığı tehdit eden önemli bir problem olduğuna vurgu yapan Uzman Diyetisyen Serkan Tutar, “Kilo vermede önemli olan uygulayacağınız sağlıklı beslenme programını yaşamınızın devamında da uygulamaktır” dedi.

Zayıflamaya yardımcı olabilecek noktalara değinen Tutar’ın bir önerisi de hemen herkesin zorlanmadan uyulayabileceği bir yöntem. Naneli sakız çiğnemek. Tutar, naneli sakızın kilo vermede nhasıl etki ettiğini şöyle açıkladı:

NANELİ SAKIZ ÇİĞNEYİN

“Yapılan bazı bilimsel çalışmalar, naneli sakız çiğneyen bireylerin uzun süre tokluk hissiyatı yaşadığı, dolaysıyla gün içerisinde daha az abur cubur tükettiği gösterilmiştir. Eğer sürekli açlık hissiyatınız varsa naneli sakızı denemelisiniz.”

Diyetisyen Tutar’ın fazlalıklardan kurtulmak ve daha sağlıklı olmak için önerdiği diğer noktalar ise şu şekilde:

ÖĞÜN ATLAMAYIN

“Uzun süre kendini aç bırakan kişiler için iki sonuç vardır. Bunlardan bir tanesi hiç kilo veremediği gibi aksine belirli bir süre sonra yaptığı diyeti bırakıp daha da çok kilo aldığı gerçeğidir. İkinci sonuç ise kilo kaybına rağmen diyet sürecinde kendini fazla yıpratma sonucu verdiği kiloyu uzun süre koruyamamaktır. Öğünlerin düzenli yapılması hem uzun süre aç kalmanızı engelleyecek hem de yaptığınız diyetin beslenme tarzı olmasını sağlayacaktır. Kısacası verdiğiniz kiloyu da çok daha rahat koruyabileceksiniz.

SIVILARI FAZLA TÜKETİN

Düzgün diyet yapanlarda yeterli miktarda su içilmediğinde diyetin verimliliği düşecektir. Verdiğiniz kilonun tartı üzerinde istenildiği seviyelere inmesi de imkansız olacaktır. Bu nedenle gün içerisinde yeterli miktarda su içmelisiniz. Ayrıca gün içinde bazı bitki çaylarını, siyah çayı ve kahveyi de doğru miktarlarda tüketirseniz kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*