Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Kolesterolü Kontrol Etmek İçin Doğal Çözümler

Kolesterolü Kontrol Etmek İçin Doğal Çözümler

kolesterol-528x300

Kolesterolün iyi ( HDL ) ve kötü ( LDL ) olmak üzere iki çeşidi vardır. Kötü kolesterol damarları tıkar ve kötü kolesterolün en düşük seviyede olması gerekir. İyi kolesterol ise vücudumuzda yapılır ve yüksek seviyede olması daha iyidir.

Kötü kolesterolün düşürülmesi için hekimin reçete edebileceği ilaçlar vardır. Fakat evde uygulanacak doğal çözümlerle de kolesterol dengede tutulabilir. Aşağıda kolesterolü dengede tutmak için evde uygulanabilecek doğal çözümler belirtilmiştir.

1. Kolesterolü dengede tutmak için her gün 400 IU E vitamini almak fayda sağlar. E vitamini damarların tıkanmasını önlemede ve olası bir kalp krizine karşı yararlı sonuçlar verebilir.

2. Düzenli olarak C vitamini alımına devam etmek gerekir. Diyette C vitaminine ağırlık vermek iyi kolesterol düzeyini artırır.

3. Her gün 7 diş sarımsak yemek ya da kokusuz sarımsak kapsülü almak kötü kolesterol düzeyini düşürecektir ve iyi kolesterol düzeyini artıracaktır.

4. Her gün birkaç üzüm yemek veya üzüm suyu içmek ( üzümün kabuğu bu konuda oldukça faydalıdır ) kolesterolü dengede tutmaya yardımcı olabilir.

5. Her gün 1,5 greyfurt yemek kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı olur. Her gün greyfurt yiyen insanlarda 2 ay kadar sonra kötü kolesterol düzeylerinde %7 azalma görülmüştür.

6. Diyette fasulyegillere sıkça yer vermek gerekir. Fasulyegiller kolesterolü kontrol altında tutmaya yardımcı olur.

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

2 Yorumlar

  1. ENGİNAR  Forte, BOSWELLİA Forte, Cocos Forte, Gökçek ALOE VERA JEL, Gökçek İksir, KARACİĞER Çayı ve ENFEKSİYON Çayı kullanmanız gerekir. Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir. Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalır. Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur. Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

  2. Kolestrol düşürmek.için ne öneriyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*