Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Koyu meme uçları: 7 nedenleri ve bir doktoru görmek için süre

Koyu meme uçları: 7 nedenleri ve bir doktoru görmek için süre

Bir kişinin göğüsler buluğ çağı ve gebelik taşıyan doğal olaylar sebebiyle zamanla değişecek bir Paket doktora meme Kanseri Adet civarında içindekiler Oral kontraseptif Ergenlik Gebelik emzirme Kıllar. Renk değiştirmeyin kendilerini tek başına, lakin areola olarak bilinen her meme, çevreleyen deri yuvarlak bölge değiştirebilir.

Çoğu süre, areola renk değişiklikleri iyi huyludur. Meme uçlarının renginde bir değiştirme tıbbi yardıma ihtiyacı olduğunda ancak, durumlar vardır. Meme uçları kararması nedenleri vardır:

oral kontraseptifler meme uçlarına adet emzirme kanser gebelik kıllar buluğ çağı

Bir kişinin göğüs uçlarının koyulaşması neden olabilecek bu durumların herkes hakkında daha pozitif data almak için okumaya devam edin.

1. Oral kontraseptifler

Person with dark nipples fully clothed covering their breasts with their hands.
Oral kontraseptifler meme uçları daha koyu görünür çevresi olan hormonal değişiklikler, neden olabilir.

Doğum kontrol hapları hormonları östrojen ve progesteron sentetik sürümleri içerir. Bu hapları beğenilmeyen gebeliği durdurmak tezgâhtar olabilir.

Doğum teftiş hapları veya öteki hormonal değişikliklere aynı bir şekilde karoser etkileyebilir. Meme etrafında kırmızı bir alanda neden olabilir, lakin bu bir kişi hap vermiyor geçecektir.

Doğum hapları da kahverengi ya da gri lekeler pigmentli form olan melasma, niçin yoklama eder.

2. Buluğ Çağı

Yumurtalıkların hormon serbest vakit bir kişinin östrojen seviyeleri erginlik döneminde spike. Östrojen bu spike göğüsler oluşmasına neden olur.

Meme başları genelde göğüs büyüdükçe etrafındaki derinin koyulaşması ve yükseklik taşıyan değişiklikler meydana gelebilir.

Thank you for supporting Medical News Today

3. Hamilelik

Bir fetus rahim içinde büyüdükçe, memeler yakında doğacak olan bebek için hazırlamaya başlayın.

Vücudun süt üretimi yeni doğan bebeği beslemek için planlamak için ilave östrojen ve progesteron üretir. Bu hormon üretimini oluştuğunda meme değiştirin.

Göğüs ağrısı ve şişmeye edinmek ayrım, hamilelik sırasında olabilir. Meme de bebeğin besin kaynağı anlatmak inanılan darken.

Gebelikte koyu meme uçları geçicidir. Hamilelik ve emzirme daha sonra meme her tarafta hafifletecektir.

4. Emzirme

baby being breastfed.
Memeler, meme esnasında beslenme kaynağı bulmak için bebek etkinleştirmek için beslenme daha koyu hale gelebilir.

Yukarıda açıklandığı gibi, meme-besleme birçok değişim, koyu meme uçları da dahil elde etmek üzere neden olur.

Bu adi hareket üstünde annesinin göğüsleri yeni doğmuş bir mandal takviye için karartmak olabilir bilim adamları düşün. Ama süt üretimini sağlayan hormon dalgalanmaları da meme ucu renginde değiştirme niçin olabilir.

Yenidoğan fazla fena görme ve koyu meme uçları yeni doğmuş bir beslenme kaynağı bulmak asistan evrimsel bir yol olabilir. Meme uçlarını önceki renk emzirme bittikten sonra zamanla geri dönecek.

5. Göğüs uçlarının çevresindeki kıllar

Bir kişi meme yetişen minik kıllar için nadir değildir. Bu küçük kıllar bireyin vücut üstünde öteki saç azıcık daha koyu olabilir.

Koyu saçlar meme uçlarını yakın büyüdüklerinde göğüs uçları daha koyu görünmesine neden olabilir.

Thank you for supporting Medical News Today

6. Menstruasyon

Menstruasyon üreme döngüsünün doğal bir parçasıdır. Yumurtalıkların bu döngüsü esnasında döllenme için bir yumurta serbest bırakmak için sıralamak.

Buna karşılık, göğüsler adet döngüsünde öbür noktalarda şartların değişmesi deneyim. Adet süreci hormon düzeylerindeki şartların değişmesi ile kışkırtma edilir, çünkü bu şartların değişmesi meydana kazanç.

Göğüslerde bazı şartların değişmesi yumurtlama esnasında olur. Göğüsler hormon düzeylerini başkalaşmak gibi ihale veya kabartı olabilir. Benzer şekilde, tek bir döngü meydana gelirken göğüs uçları koyu olur görebilirsiniz.

7. Kanser

Woman in female doctor's office in discussion
Paget hastalığı ilk olarak meme ucunu oluşturan bir kanser türüdür.

Memenin Paget hastalığı meme ucunda başlar Kanser nadir bir formudur.

Paget Hastalığının erken belirtileri vardır öteki belirtileri ile birlikte meme ucunda renk koyulaşması vardır:

basık meme ucunda sarı veya kanlı meme başı meme ucu etrafında kaşıntı pullanma ya da kalın, kabuklu cilt sızıntı veya meme başı etrafında karıncalanma

Halk ergenlikten sonradan hayatlarında herhangi bir zamanda bu kanser gelişebilir. Fakat, gençlere kadar yaşlılarda daha yaygındır.

Eğer bir kişi bu kanser belirtisi varsa, en kısa sürede bir doktora danışmalısınız.

What you should know about hairy nipplesKıllı meme uçları Hakkında Bilmeniz Gerekenler gebelik ve menopoz esnasında Hormonal şartların değişmesi de kıllı meme uçları niçin olabilir. Burada daha fazla veri edinin. Derhal okuyun

Bir doktoru bakmak için süre

Vücutlarını yaş ve insanların göğüs uçlarını ve göğüslerini doğal değişiklikleri bakmak. Birçok hayat olayları, menstruasyon, hamilelik ve emzirme bütün meme uçları kararmaya neden olabilir.

Ancak, bir doktor eğer aşağıdakilerden herhangi birini fark yapılır:

pullanma yalnızca bir meme ucu rengi değişiyor kaşıntı kızarıklık şişlik peeling

Eğer birisi gebe olmasından şüphelenirse, o da derhal bir doktora danışmalısınız.

Paket

Meme uçları, doğal renk vakit ve bir insanın hayatı boyunca çoğu farklı biyolojik olaylar sebebiyle değişti. Renk değişim hakkında endişelenmenize lüzum değil, ve meme uçları genelde adi gövde değişiklikleri gerçekleştikten daha sonra baştan hafifletecektir.

Bir kişi eğer meme-kararan adi olayları ile ilgili öteki belirtiler eşlik ediyor.altta yatan nedenleri ekarte etmek için bir doktora danışmak ve çare almalısınız

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*