Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Küçük bir balık hayatını kararttı

Küçük bir balık hayatını kararttı

Ailesiyle gittiği tatilde denizde oynarken bir balık tarafından ısırılan 12 yaşındaki kız tekerlekli sandalyeye mahkum oldu. Balık ısırdıktan sonra kompleks bölgesel ağrı sendromuna yakalanan küçük kız şiddetli ağrıdan dolayı yürüyemiyor.

Evie Austin, denizde oynarken uzun gümüş rengi bir balığın üstüne bastı. Küçük kız bir anda acı içinde çığlıklarla denizden çıktı. Kendinden geçen Evie’nin ayağında küçük bir kesik vardı ancak bir süre sonra bütün ayağı morardı.

Can kurtaran görür görmez ayağını ısıranın trakonya balığı olduğunu anladı. Balığın sırt yüzgecinde ve solungaçlarında bulunan zehir insanlarda şiddetli ağrıya ve şişliğe neden oluyor.

Evie acilen can kurtaran kabinine götürülerek ayağı sıcak suyla yıkandı. Ertesi gün de iyileşmeyince doktora götürüldü. Küçük kıza kompleks bölgesel ağrı sendromu teşhisi konuldu.

Ağrıdan dolayı tekerlekli sandalyeye mahkum olan Evie’nin normal bir hayat yaşaması için ailesi yoğun çaba sarfediyor ancak haftada sadece 4 gün okula gidebiliyor. Çünkü bacağının şişmemesi için sürekli kaldırılması gerekiyor. Aldığı ağrı kesicilerden dolayı da odaklanmakta sorun yaşıyor.

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*