Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Kuru ciltlere sarı koza ile çözüm!

Kuru ciltlere sarı koza ile çözüm!

FEBS Biyoteknoloji Direktörü Dr. Şebnem Küçük, yağlı ciltlerin zamana karşı daha çok direnç gösterebildiğini, kuru ciltlerin ise daha çabuk kırışıp lekelenerek kişinin görünümünü daha yaşlı gösterdiğini kaydetti.

YAŞLI GÖRÜNMEMEK İÇİN CİLDİNİZİ KORUYUN
Dr. Küçük, bu önemli sorunu ortadan kaldırmak için insanların cilt bakımına özen göstermesi gerektiğini vurgulayarak şöyle konuştu: “Cilt bakımı ile ilgili günümüzde pek çok alternatif yöntem bulunmaktadır. Önemli olan bu yöntemlerden cildimiz için en doğrusunu seçmeyi bilmektir. Bu seçimi yaparken cilt bakımında kullanılan ürünlerin doğal olması kozmetik araştırmacıların önerdiği en temel hedeftir. Dünya genelinde bu konuda yapılan araştırmalarda ipek kozasının cilt bakımında son derece etkili ve doğal bir ürün olduğunu ortaya koymaktadır.”
Dr. Şebnem Küçük, FEBS Biyoteknolojinin Japonya’da laboratuvarlarda özel yöntemle ürettirdiği ipek protein formunun, keratine karşı güçlü bir eğilim göstererek cilt yüzeyinde nemlendirici, yarı kapatıcı, koruyucu, kırışıklık önleyici bir ince film tabakası oluşturduğunu ifade etti.

İPEK PROTEİNİ UZUN SÜRELİ ETKİSİYLE ÖNE ÇIKIYOR
Dr. Küçük, bu formun ciltte ani ve uzun etkili, yumuşak, ipeksi bir his uyandırdığını söyledi.
Cildin ömrünü uzatmak amacıyla Türkiye’de ilk defa kullanılan bir sarı koza yoğun nemlendirici bakım setini piyasaya sürdüklerini anlatan Dr. Küçük, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu sette yüzde yüz ipekten yapılmış ‘Therasilk ipek proteinli göz altı pedi, Therasilk ipek proteinli yüz maskesi’ ve “Therasilk ipek proteinli boyun maskesi” bulunuyor. Göz altı derisi ince ve yağ açısından da fakirdir. Bu nedenle kurumaya daha çok maruz kalır. Eğer burada beyaz yağ butonları oluşmaya başladıysa, derinin ihtiyacı olandan çok fazla yağlı ürün kullanmaktasınız demektir.”

Gözaltı Bölgesindeki Yağ Keseciklerine Dikkat
FEBS Biyoteknoloji Direktörü Dr. Şebnem Küçük, yoğun nemlendirici maskelerin o bölgeye uygulandığında ya da cildin bünyedeki suyu tutamayıp nem kaybı olduğunda “mila” denilen yağ kesecikleri oluşturduğuna dikkat çekti. Dr.Küçük, ipek proteinin ise keratin yapıyı yağlandırmadan, nem kapasitesini yani cildin su tutma kapasitesini artırdığı için göz altında koruyucu bir tabaka oluşturduğunu ve istenmeyen oluşumları engellediğini bildirdi. Cildin su dengesinin bozulmasının ödeme neden olduğunu açıklayan Dr. Şebnem Küçük, bu durumun özellikle göz altında şişlik tarzında kendini gösterdiğini söyledi.
Dr. Küçük, “İpek proteinleri cildin nem dengesini ayarladığı için, göz altındaki ödemi yani şişliği azaltıcı etki yapar. Düzenli kullanımda ise şişliği önleyici etki yapar. İpeğin bu özelliği kendisini göz altı ve çevresinde görülen koyu renkli görünümü azaltarak da gösterir” diye konuştu.

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*