Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Obezite nasıl önlenir?

Obezite nasıl önlenir?

Obezite nasıl önlenmeli, obeziteyi önlemek için, obezite önleme yolları, obezite hastalığını önlemek için ne yapmalı, obeziteyi nasıl önleriz, obezite nasıl engellenir, obezite ile nasıl mücadele edilir aşırı şişman olma hastalığı…

Obezite nasıl önlenmeli,
obeziteyi önlemek için, obezite önleme yolları, obezite hastalığını önlemek için ne yapmalı, obeziteyi nasıl önleriz, obezite nasıl engellenir, obezite ile nasıl mücadele edilir aşırı şişman olma hastalığı olarak bilinen obezite, günümüzde artan bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Obezite hastalığından korunmak, obeziteyi önlemek için pek çok hususa dikkat etmeniz, yaşam kalitenizi arttırmanız gerekiyor. Aksi durumda birçok insanın başına bela olan obezite sizinde sorununuz olabilir.

Obezite nasıl engellenir?

Besinlerle alınan enerji miktarının, metabolizma ve fizik aktivite ile tüketilen enerji miktarını aşması sonucunda görülen obezite hastalığında beslenmek ve egzersiz yapmak çok önemlidir. Ancak hem egzersiz hem de beslenme düzenli olmalı, sağlıklı beslenme alışkanlığı edinilmelidir. Obeziteyi önlemek, obezitenin önüne geçmek için fiziksel aktivitelerini arttırmalısınız. Düzenli uyku uyumakta obeziteyi önlemenin yolları arasındadır. Çünkü uyku düzeni bozulduğu zaman metabolizma hızında da değişiklikler oluyor ve bu durum sonucunda da kilo problemleri meydana geliyor.

Ev hanımları mümkün oldukça obeziteye yakalanmamak için ev işlerine ağırlık vermeli, ev içinde dolaşmalı, kumanda uzağa konulmalı ve kanal değiştirileceği zaman kalkıp alınmalıdır. Bu tür küçük uygulamalar hareket kapasitesini arttırır ve obezitenin önlenmesini sağlayabiliyor. Yüksek katlarda oturanlar asansör yerine merdivenleri kullanmalı, yürüyecek gidilebilecek yerlere yürünmeli, oturduğunuz yerden kas çalışması yapmalısınız.

Vakti olanlar mutlaka düzenli olarak açık hava yürüyüşleri yapmalıdır. Yüzme, koşu, spor etkinlikleri veya spor salonlarına gitmekte obeziteyi önleme yöntemleri arasındadır. Aşırı yağlı yemeklerden, abur cuburdan, dışarıda yemek yeme alışkanlığından kendinizi men edin. Yemek yedikten 30-60 dakika sonra mutlaka yürüyüş yapın. Aşırı şekerli ve gazlı içeceklerden, unlu mamullerden, tatlılardan uzak durun.

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebekte her basamak hamilelik başarısını etkilemektedir. Embriyoloji laboratuvarında işlem görebilen yumurta ve spermin kalitesinin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*