Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Obezitenin sonuçları

Obezitenin sonuçları

Obezite sonuçları nelerdir, obezitenin yol açtığı sonuçlar, obezitenin neden olduğu hastalıklar günümüzün giderek artış gösteren hastalıklarının başında gelen obezite, ekseri hazır gıda tüketimi ve hareketsiz yaşam tarzından husule gelmektedir. Peki,…

Obezite sonuçları nelerdir, obezitenin yol açtığı sonuçlar, obezitenin neden olduğu hastalıklar günümüzün giderek artış gösteren hastalıklarının başında gelen obezite, ekseri hazır gıda tüketimi ve hareketsiz yaşam tarzından husule gelmektedir. Peki, obezite hastalığına yakalanmak nelere yol açar, obezite sonuçları başlığı altında merak ettiklerinize uzman açıklamalarıyla yer verdik.

Obezite hastalığı sonuçları nelerdir?

Obezitenin sonuçları

Vücudun ihtiyaç duyduğundan daha fazla kalori almasına bağlı olarak meydana çıkan obezite hastalığı günümüzde 5 erkekten ve 3 kadından birinde görülmektedir. Obezite tedavi edilmediği müddetçe giderek ilerlemeye devam edecek ve pek çok ciddi sonuçlar ortaya çıkartacaktır.

Obezitenin sonuçları arasında kalp ve damar hastalıkları ile Tip2 diyabet başı çeken hastalıklardır. Damar tıkanıklığı, inme ve inmeye bağlı felç gibi ciddi sorunlarda obezite sonuçlarındandır. Ayrıca tüm bunların yanı sıra obezite hastalığının sonuçları arasında karaciğer yağlanması, eklem rahatsızlıkları, tansiyon yükselmesi ve uyku apnesi de görülmektedir.

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Kayda Değer bir afiyet sorunu: İdrar kaçırma

Kayda Değer bir afiyet sorunu: İdrar kaçırma

İdrar kaçırma, ne yazık ama bilhassa kadınlarda sık görülen çok önemli bir hayat kalite sorunudur. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir