Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Polen alerjisi öksürük yapar mı?

Polen alerjisi öksürük yapar mı?

Polen hayat standartlarını etkileyen önemli bir alerji. Peki polen alerjisi öksürüğe neden olur mu? Olursa bunu nasıl anlarız?

Polen en sık görülen alerjen türlerinden biridir. Polenler havaya ağaçlardan, otlardan ve çiçeklerden yılın farklı dönemlerinde yayılırlar. Öksürük, polen alerjisinin birçok belirtisinden biridir.

Havadaki alerjik olduğunuz maddelere maruz kaldığınızda saman nezlesi adı verilen durum oluşur. Buna polenler de sebep olabilir. Polenler nefesle birlikte alındığında partikülleri burunda ve boğazda kalabilirler. Ağızdaki tahriş,polen alerjisinin öksürüğe yol açmasına sebep olabilir. Burnun tıkanması ve burun arkası akıntısı polen alerjisiyle alakalı öksürüğün bir diğer nedenidir. Saman nezlesinin diğer belirtileri arasında hapşırmak, gözlerin kaşınması ve göz altlarında mor halkalar oluşmasıdır.

Polenlere mümkün olduğunda az maruz kalarak polen alerjisinden kaçınılabilir. Eğer yaşadığınız bölgede polen miktarı yüksekse bu sizin için zor olacaktır, çünkü polen havayla kolaylıkla taşınır ve rüzgarla kilometrelerce yol alabilir. Eve en az miktarda polen sokmak için dışarıdan gelir gelmez duş almanız ve pencereleri kapalı tutmanız önerilir. Eğer dışarıda polen oranı çok yüksekse bir yüz maskesi takabilirsiniz.

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebekte her basamak hamilelik başarısını etkilemektedir. Embriyoloji laboratuvarında işlem görebilen yumurta ve spermin kalitesinin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*