Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Pozitif kilolar meslek hayatınızı nasıl etkiler ?

Pozitif kilolar meslek hayatınızı nasıl etkiler ?

Fazla Kilolar iş hayatınızı nasıl etkiler ?

Pozitif kiloların sadece sağlığınızı etkilemek ile kaldığını zannediyorsanız oldukça yanılıyorsunuz. İdeal kilodan yukarı içten oluşan her sapma yani bel ve kalça bölgenizde fazladan depolanan her yağ kütlesi sağlığınız ile beraber sosyal yaşamınızı ve kariyerinizi de etkiliyor.

Vücutta yağ dokusunun artması olarak tanımlanan şişmanlık, bütün yaşantımızı etkiliyor. Karın bölgesinde depolanan yağların pozitif olması her ne kadar daha tehditkâr gözükse de, kalça çevresinde depolanan yağlar da gerçekte öyle masum yok! Yani vücudumuzun hangi bölgesinde daha yoğun olarak depolanırsa depolansın artı kilolar kariyer basamaklarındaki yolculuğumuzu oluşturdukları negatif etkiler ile yavaşlatıyorlar.

Nasıl mı?

Uyuyorum sanıyor fiilen uyumuyorsanız… Fazla kilolu kişilerde horlama ve uykuda solunum durması çoğunlukla rastlanan ve uyku kalitesini azaltan durumlardır. Eğer uykunuzu tam alamıyorsanız, iş yerinde dikkatinizi toparlamakta zorluk çekersiniz.

Sık sık acıkma… Fazla şişman kişilerde oluşan insülin direnci (kan şekerinin dokulara etkin olarak taşınamamasına neden olur) kişilerin sıkça kendisini aç hissetmesine ve atıştırma isteğinin artmasına yol açar. Aklı sürekli yemeklerde ve tatlılarda olan birinin işe yoğunlaşma başarısı oldukça azdır.

Hareket Güçlüğü: Artı kilolar ne eyvah ki hareketlerimizi de sınırlandırır. Hareketlerin yavaşlaması ve sınırlı olması ise bilhassa yüksek tempolu işlerde başarı çıtasının aşağıda inmesi anlamına kazanç.

Fazla kiloların kariyerimiz üzerindeki negatif etkileri sadece bu kadarla da sınırlı değildir. Pozitif kilolu kişilere yeterli yardım hizmeti sağlamayan kurumlar da, kurumsal başarı anlamında kayıp yaşarlar. Çünkü pozitif şişman kişiler bilhassa de şişman sınıflandırmasında yer alıyorlarsa düşük yaşam kalitesine sahiptirler. Şişmanlığa yan olarak vücutta oluşan negatif şansın dönmesi ve hastalıklara yakalanma riskinin yükselmesi uzun bir kariyer yolculuğuna çıkma gücünü elinizden alır.

Başarılı bir kariyer ve kariyer basamaklarının çabuk çıkılmasında temel anahtarlardan biri sağlıklı beslenmedir. Sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getiren biri sağlıklı bir vücut kadar sağlıklı bir zihne de sahip olur.

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebekte her basamak hamilelik başarısını etkilemektedir. Embriyoloji laboratuvarında işlem görebilen yumurta ve spermin kalitesinin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*