Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Rahim Kaslarını Güçlendiren Hareketler

Rahim Kaslarını Güçlendiren Hareketler

Rahim kaslarını güçlendirme egzersizlerine kegel egzersizleri denilmektedir. Rahim kaslarının güçlenmesini sağlayan egzersiz hareketleri nelerdir ve kegel egzersizleri nasıl yapılır sizler için açıkladık.

Rahim kaslarını güçlendirmek kadınların cinsel ve genito-üriner fonksiyonları iyileştirmeye muavenet etmektedir. Rahim kaslarını güçlendirme egzersizlerinin en önemli faydası, ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilecek bir jinekolojik sorunların riskini azaltmaktır. Aynı zamanda genç yaşta cinsel sorunları olan kadınlar içinde çok etkilidir. Kegel egzersizleri sayesinde cinsel yaşam daha güzel olduğu gibi, gebelikte kolay bir normal doğumda gerçekleşmiş olur.

Mutlaka her kadının düzenli olarak yapması gereken kegel egzersizleri nasıl yapılır, buyurun öğrenelim.

Rahim Kaslarını Güçlendiren Egzersizler

* Küçük tuvaletiniz geldiğinde tuvalete oturun ve idrarınızı yaparken 3-4 kez idrarınızı tutup bırakın.

* Vajinal kasları aklınıza geldikçe birkaç saniye kasılı olarak bekledikten sonra gevşetin, birkaç saniye gevşek olarak bekledikten sonra yine kasın ve kasılı olarak birkaç saniye bekledikten sonra tekrar bırakın (gevşetin). Bu şekilde egzersize 10-15 kez devam edin.

* 15 kez PC kaslarınızı hızlı hızlı sıkıp bırakın, arada 30 saniye dinlenip tekrar edin. Bu egzersizi 15 tekrar ile başlayın, 100 tekrara çıkın ve günde 2 kez yineleyin.

* Pubokoksigeus kaslarınızı yavaşça kasarak 5 saniye tutun ve daha sonra yavaşça serbest bırakın. Günde 2 kez 25 defa tekrarlayın.

* PC kaslarınızı önce 1/3 güçte kasın ve biraz bekleyin, sonra 2/3 güçte kasın ve biraz bekleyin, sonra tüm gücünüzle kasın ve bekleyin. Bu egzersizi günde 2 kez 10 tekrar şeklinde yapın.

* Kegel eksersizlerini mesaneniz boşken (idrarınız yok iken) uygulayın.

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebekte her basamak hamilelik başarısını etkilemektedir. Embriyoloji laboratuvarında işlem görebilen yumurta ve spermin kalitesinin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*