Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Ramazan’da kabızlığa karşı öneriler

Ramazan’da kabızlığa karşı öneriler

Ramazanda değişen beslenme düzenimiz mide ve bağırsak sistemini olumsuz yönde etkiliyor. Özellikle uzun açlıklar sonucu kabızlık problemi çok sık yaşanan sorunlar arasında yer alıyor.

RAMAZANDA KABIZLIĞA KARŞI BU MEYVELERİ TÜKETİN:

Yaz mevsiminin vazgeçilmezleri arasında yer alan incir ve şeftali, içerdiği lif nedeniyle bağırsak sağlığı açısından oldukça önemli meyveler arasında yer alıyor. İncir ve şeftali ramazan ayında sıkça karşılaşılan kabızlık sorunu içinde alternatif bir çözüm oluyor. Bu iki meyvenin sindirimi hızlandırdığı ve kabızlığı önlediği uzmanlar tarafından söyleniyor.

A,B,C vitaminleri ile potasyum, magnezyum, fosfor gibi mineralleri bünyesinde barındıran incir ve şeftali Ramazan ayında ortaya çıkabilecek vitamin ve mineral eksikliklerinide karşılar. Ayrıca yüksek kalsiyum ve potasyum içeren hurma, kayısı gibi meyvelerde terlemeyle kaybettiğimiz mineralleri yerine koymak için önemli meyveler arasında yer alıyor.

Kadınlarda daha sık görülen kemik erimesini önlemek amacı ile süt yoğurt gibi asıl kalsiyum kaynaklarının yanında hurma ve kayısıda her gün tüketilmelidir. Uzmanlara göre insan sağlığı için ramazan ayı ve diğer günlerde bu meyvelerin tüketimine özen göstermek gerekiyor.?

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*