Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Reflü belirtileri göğüs ağrısı ağızda acı lezzet varsa…

Reflü belirtileri göğüs ağrısı ağızda acı lezzet varsa…

Gastroösefageal reflü hastalığı veya halk aralarında aşina ismiyle mide reflüsü, yemek borusunun daha aşağı ucunun, mide asidine maruz kalması ile oluşan rahatsızlıktır. Mideden salgılanan asit, bayağı şartlarda yemek borusuna geçemez. Mide ile yemek yemek borusu aralarında mevcut olan kelepçe mekanizması bunu engeller. Reflünün olabilmesi için midedeki asidin yemek borusuna doğru kaçması gereklidir.

Bu belirtilere uyarı!
*Göğüs Ağrısı: Mide asidi yemek borusuna çıktığı zaman yemek borusu asidin etkisiyle yanmaya başlar. Bu yanmayı göğsümüzde sancı olarak hissederiz. Bu ağrılar genel olarak yemek yemek sonrasında, mide asidinin salgılandığı zamanlarda oluşur.
*Acı Lezzet: Ara Sıra mide asidi yemek borusundan geçerek ağıza gelir ve bu da ağızda acı bir tada (mide asidi sebebiyle) yol açar. Boğazda ve ağızda fena bir lezzet bırakır. Çoğunlukla yemek yemek sonrası nadiren de yemek yemek esnasında oluşur.
*Boğaz Ağrısı: Reflünün genellikle soğuk algınlığı ile karıştırılan bir diğer belirtisi de boğaz ağrısıdır. Mide asidinin tahriş ettiği yemek yemek borusunda ağrılar görülebilir. Eğer gribin öteki belirtileri yahut boğaz ağrısının sebebi reflü olabilir.

Bu üç semptom en sık rastlanan bulgulardır. başkaca;
* Geçmeyen öksürük
* Yutma güçlüğü
* Hıçkırık
*Karında şişkinlik
* Ağız kokusu
* Ses kısıklığı
* Sürekli sürekli boğaz iltihaplanması
* Ses tellerinde nodül
* Boğazda tanıdık olmayan beden hissi
* çoğu kez boğaz temizleme şehvetli
* Uyku esnasında yaşanan kısa süreli solgun durması gibi belirtileri de mevcuttur.

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebekte her basamak hamilelik başarısını etkilemektedir. Embriyoloji laboratuvarında işlem görebilen yumurta ve spermin kalitesinin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*