Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Sahte bitki çaylarına dikkat!

Sahte bitki çaylarına dikkat!

Tabder Başkanı Ayhan Ercan'a göre bitki çaylarında insan sağlığı için her türlü risk söz konusu olabiliyor. Özellikle kirlilikler ve tarihi geçmiş ürünler en büyük tehlikeler arasında.

. 'Bitki çayı içip sağlığıma kavuşuyorum' diye düşünüyor iseniz  tam tersiyle de karşılaşabilirsiniz. Uzmanlara göre bitki çaylarında hem sahteciliğe hem de yanlış kullanıma karşı çok dikkat etmekte fayda var. Ayhan Ercan, sahte çayların içinde zararlı mayalar ve küfler oluşabileceğini belirtiyor.

Bitki çaylarında en büyük tehlike denetimsizlik ve kaçak olması. Bu karar da sağlık ararken hastalık riskini arttırıyor. Ayhan Ercan bu konuyla ilgili: Aldığınız ürün tarım bakanlığna bağlı  kayıtlı işletme tarafından üretildiyse bunun takibi söz konusu olabiliyor. Örneğin; şikayetçi olduğunuz bir ürünün tarlasına kadar ulaşabilirsiniz ama merdiven altı ve internet satışlarında bu çok zor.

 

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebekte her basamak hamilelik başarısını etkilemektedir. Embriyoloji laboratuvarında işlem görebilen yumurta ve spermin kalitesinin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*