Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Sarımsağın cilde faydaları

Sarımsağın cilde faydaları

Yemeklere lezzet katmak için sıkça kullanılan sarımsağın aynı zamanda sayısız faydası vardır. Bu yazımızda daha çok sarımsağın cilde olan faydalarından bahsedecek, sağlığa olan faydalarına ise kısaca değineceğiz.

Genel olarak bahsedecek olursak sarımsağın içeriğinde bolca yer alan allisinin mantar oluşumunu engelleyici, yaşlanmayı geciktirici ve cildi düzeltici etkileri vardır. Ayrıca sarımsak ciltteki ve vücuttaki antioksidan seviyelerini arttırması ile de bilinir. Sarımsağın içerisinde yer alan bir diğer bileşen olan sülfür ise enfeksiyonları önler ve iltihabı azaltır. Sülfür aynı zamanda kan dolaşımını güçlendirerek cilde doğal bir parlaklık ve canlılık kazandırır.

Akne, Sivilce ve Leke Tedavisinde Kullanılır

Daha önce de bahsettiğimiz gibi sarımsağın içerisinde yer alan allisin mantar oluşumunu engeller ve bu sebeple sarımsak inatçı akneler üzerinde kullanılabilir. Ayrıca sarımsağın içerisinde bakterilerin ölmesini sağlayan antioksidanlar da vardır. Peki, akne, sivilce ve leke tedavisinde sarımsak nasıl kullanılır?

İşte size birkaç kullanım önerisi:

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebekte her basamak hamilelik başarısını etkilemektedir. Embriyoloji laboratuvarında işlem görebilen yumurta ve spermin kalitesinin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*