Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Sigara kadınların kalbini daha fazla etkiliyor

Sigara kadınların kalbini daha fazla etkiliyor

YÜREK HASTASI OLAN 3 KİŞİDEN BİRİNİN NEDENİ SİGARA; Yürek damar hastası olan her 3 kişiden birinin başlıca hastalık sebebi sigara kullanmaları. Özellikle genç yaşta yürek krizi geçirip kaybettiğimiz kişilerin başlıca ölüm nedenleri sigara kullanmaları. Kadınlar ve erkekler bu konunda ne kadar eşdeğer gözükse de sigara kullanan kadınların birazcık daha dezavantajı var. Onlarda kalp krizi riski birazcık daha artı. Çünkü onları koruyan östrojen ve HDL dediğimiz iyi kolesterol üzerinde sigaranın olumsuz etkileri var. böylece riskleri bir adım daha artı.

İçmeyen kişilerde üfleme testi yapsak, rakam 1-2 çıkar. 2’ye değin çıkmasının da sebebi çevredeki benekli havaya maruz kalmamız. Sigara içenlerde bu rakam oldukça yüksek. Karbonmonoksit sobadan meydana çıkan zehirli gazla eş bedel. Sobadan zehirlenen şahısların zehirlendiği madde karbonmonoksit. Buradaki ayrım onlar bir gecede zehirlenirken, sigara içenlerde sürekli zehirlenme oluyor. Biz de bunun zararını vurgulamak için burada ölçümler yapıyoruz. Sigara içme miktarı artıkça nefesteki karbonmonoksit sayısı yüksek çıkıyor. Bunun temizlenmesi de zaman alıyor. O yüzden bir an önce bırakılmasında avantaj var.

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebekte her basamak hamilelik başarısını etkilemektedir. Embriyoloji laboratuvarında işlem görebilen yumurta ve spermin kalitesinin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*