Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Sinir krizi nasıl geçer?

Sinir krizi nasıl geçer?

Sinir Krizine Ne İyi Gelir: Stres, yorgunluk, halsizlik ve uyku düzensizlikleri gibi nedenlerden dolayı oluşabilen sinir krizi, böbrek üstü bezleri tarafından salgılanan adrenalin ve nöradrenalin hormonları nedeniyle meydana gelmektedir.

Sinir Krizine Ne İyi Gelir

Stres, yorgunluk, halsizlik ve uyku düzensizlikleri gibi nedenlerden dolayı oluşabilen sinir krizi, böbrek üstü bezleri tarafından salgılanan adrenalin ve nöradrenalin hormonları nedeniyle meydana gelmektedir.

Sinir krizi geçiren kişinin krize girme nedeni araştırılmalıdır. Bazı hastalıklar kişide sinir krizine sebebiyet verebilmektedir. Kanser, şeker hastalığı, otoimmün rahatsızlıklar, astım, adet düzensizlikleri, artrit, kolit, ülser, kalp hastalıkları veya depresyon nedeniyle oluşan sinir krizleri tedavi edilebilmektedir.

Yorgunluk, halsizlik, irritasyon, iştah azalması, kan basıncında kronik yükselmeler, şevk ve ilgi azalması gibi durumlar nedeniyle oluşan sinir krizini geçirmek için, bu durumların ortadan kaldırılması gerekmektedir. Sinir krizi geçiren kişinin hayatında yapacağı bazı değişiklikler, krizin tekrarlamamasında önem taşımaktadır.

Aşırı stresli durumlarda beyin bu durumu kaldıramaz ve kişi sinir krizi geçirir. Aşırı stres durumlarında adrenal bezlerin daha fazla çalışması bu durumun en önemli sebebidir. Düzenli beslenmeye dikkat etmek, spor yapmak, zihni rahatlatacak faaliyetlerde bulunmak ve düzenli uyku, sinir krizi için etkili tedavilerdir. Adrenal bezlere iyi gelen C vitaminini  tüketmek, sinir krizi durumlarında fayda sağlayabilir.

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*