Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Siyah sarımsak yağının faydaları nelerdir?

Siyah sarımsak yağının faydaları nelerdir?

Siyah sarımsak yağı son zamanlarda popüler olmaya başladı. Siyah sarımsak yağının faydaları, beyaz sarımsak yağına göre daha fazla olduğu için dikkat çekti. Beyaz sarımsak yıllardır ülkemizde faydaları bilinip kullanılmaktadır. Beyaz sarımsak yağının ardından siyah sarımsak yağı da ülkemizde kullanılmaya başladı.

SİYAH SARIMSAK YAĞI FAYDALARI NELERDİR?

Sağlık için birçok faydası bulunan siyah sarımsak yağı, aynı zamanda kara sarımsak yağı olarak da adlandırılır.

Birçok vitamin ve mineral madde içerir. Siyah sarımsak yağı 17 tür amino asit içermesinin yanında, B vitamini de ihtiva eder. Kalsiyum, magnezyum, potasyum, fosfor, demir, çinko ve manganez gibi mineral maddeler de bulundurur.

Hastalıklara karşı koruma sağlar. Siyah sarımsağın içindeki antioksidan maddelerin normal sarımsağa göre iki kat daha fazla olduğu ortaya çıkmıştır. Antioksidan maddeler hücreleri hastalıklara karşı korur, birçok kronik hastalıkları engeller. Antioksidan maddeler sayesinde kalp hastalıkları, alzheimer, romatoid artrit gibi rahatsızlıklara karşı vücut korunur.

Şeker hastalığına karşı iyi gelir.
Şeker hastalığı, kalp hastalığı, böbrek rahatsızlığı, görme bozuklukları, sinir hasarı gibi farklı rahatsızlıklara sebep olabilir. Siyah sarımsak yağındaki güçlü antioksidanlar diyabete karşı koruma sağlar.

Kolesterolü dengeler.
Kolesterolü düşürücü etkisiyle kalp hastalıklarına karşı da korur.

Alerjik reaksiyonlara, virüslere ve enfeksiyonlara karşı koruma sağlaması siyah sarımsak yağının faydaları arasındadır
Ciltteki alerjik reaksiyonlar için rahatlama sağlar. Doğal bir antibiyotik olarak kabul edilir ve enfeksiyonlara, virüslere karşı korunmaya yardım eder.

Karaciğeri alkol hasarına karşı iyileştirir
Alkol kullanımı zamanla karaciğerde iltihaplanmaya ve hücrelere zarar vermeye başlar. Karaciğerdeki iltihaplanmayı ve alkol hasarını geçirmeye yardım etmesi siyah sarımsak yağının faydaları arasındadır.

Bağışıklık sistemini güçlendirir
İçeriğindeki amino asit, vitamin ve mineral maddeler sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı koruma sağlar. Özellikle salgın hastalıklara karşı vücudu korur.

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*