Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Soğuk kalbi vuruyor

Soğuk kalbi vuruyor

Soğukta yürürken hissedilen şiddetli göğüs ağrısı kalp krizi belirtisi olabiliyor.

Aniden düşen hava sıcaklıklarının birçok hastalık yanında, kalp krizine zemin hazırladığını söyleyen Uzmanlar risk altında bulunan kişilerin özellikle soğuk havalarda dikkatli olması gerektiğini ifade ediyor.

Kalp krizinin genetik faktörler başta olmak üzere ani mevsim değişikliklerine kadar birçok farklı sebebi bulunur. Soğuk hava; gribal, viral ve bakteriyel enfeksiyonların yanı sıra kalp damarlarında meydana gelen değişimler nedeniyle ölümle sonuçlanabilecek ciddi krizlere yol açabiliyor. Bunun nedeni; aniden soğuyan sert hava geçişleriyle vücudun mekanizmasının bozulması olarak gösteriliyor.

Kalp, ani hava değişimlerinde vücudun dengesini korumak için daha sık kan pompalamaya çalışıyor ve bu esnada da daha fazla oksijene gereksinim duyuyor.

Kalbimiz soğuklara nasıl hazırlanmalı? * Vücudu tamamı ile ısıtacak ve koruyacak giysiler giyinilmeli, * Şapka, atkı, bere gibi yüz bölgesini sıcak tutacak kıyafetler mutlaka kullanılmalı, * Soğuk havalarda fazla efor sarfedilecek işlerden ve antrenmanlardan uzak durulmalı, * Besin değeri yüksek meyve ve sebzeler sıklıkla tüketilmeli, * Vücut kondisyonunu güçlendirmek için sık sık yürüyüş yapılmalı, * Sigara içmemeli, içilen ortamlardan uzak durmalı, * Vücudun işleyişini kontrol etmek amacıyla düzenli check-up yaptırmalı.

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebekte her basamak hamilelik başarısını etkilemektedir. Embriyoloji laboratuvarında işlem görebilen yumurta ve spermin kalitesinin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*